Kandydat PiS idzie na wojnę z klubami go-go, golasami na Rynku i piciem wódki. Słusznie?

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do senatu, dr Krzysztof Mazur ma zamiar walczyć z wynajmem lokali dla turystów przez internetowe portale czy z klubami go-go. Według filozofa Kraków powinien odzyskać dawny blask, więc w tym celu trzeba zmienić charakter turystyki. Dr Mazur popełnił małą gafę podczas konferencji i nazwał Rynek Główny starówką. 

– Ostatnim najmocniejszym sygnałem był spot American Airlines na 2020 r. Budapeszt był reklamowany jako miejsce, gdzie można popływać statkiem po Dunaju, w Pradze jest teatr lalkowy, a w Krakowie możemy napić się wódki. To pokazuje, że w świat idzie informacja o wyglądzie naszego miasta jako wielkiej imprezowni. Powinniśmy wszyscy potraktować to jako priorytet, żeby zmienić obraz Krakowa – stwierdził dr Krzysztof Mazur. 

Dr Mazur zauważył, że problemem jest wyludnianie się Starego Miasta oraz Kazimierza. Według kandydata taki proces może rozpocząć się w pobliskich dzielnicach jak m.in. Podgórze czy Dębniki. 

– Będę domagać się, żeby w kolejnych czterech latach na Starym Mieście były respektowane zasady kodeksu wykroczeń i parku kulturowego. Są konkretne regulacje, które nie pozwalają na takie skandaliczne zachowania jak jeżdżenie nago dorożką, picie alkoholu, namawianie na Pub Crawl czy wstąpienia do klubu go-go – mówił kandydat. 

Dodatkowo filozof chce wprowadzić opłatę turystyczną. Według kandydata nie może uchwały przeprowadzić rada miasta, a ze względu na zanieczyszczenie powietrza, Kraków nie może pobierać opłaty klimatycznej.

– Kraków podobnie jak wiele miast na zachodzie powinien wprowadzić opłatę turystyczną. Ja proponuje, żeby było to na początek 1 euro za noc. Dzięki temu wpłynie do budżetu miasta 25 mln złotych – komentuje dr Mazur.

Kandydat chce również wprowadzić regulacje dot. wynajmu przez serwisy typu AirBnB. Według Mazura wiele lokali jest kupowanych przez wielkie podmioty, które znajdują się w szarej strefie.  

– Kraków ma cudowne stare miasto i powinien odzyskać dawny blask oraz starówkę o charakterze królewskim, a nie być szalonym miejscem imprez w duchu lumpenturystyki – poinformował dr Krzysztof Mazur. 

js

Najnowsze

Co w Krakowie