Kardynał Dziwisz przyznaje: „W krakowskim kościele były przypadki pedofilii”

– Podczas moich rządów w archidiecezji krakowskiej wpłynęły doniesienia na siedmiu księży o wykorzystanie małoletniego i wszystkie te sprawy zostały przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi w Kościele procedurami – powiedział Katolickiej Agencji Informacyjnej kard. Stanisław Dziwisz, który był metropolitą krakowskim w latach 2005-2016. W reportażu TVN „Don Stanislao” zarzucano Dziwiszowi, że tuszował sprawy pedofilii wśród księży. … Czytaj dalej Kardynał Dziwisz przyznaje: „W krakowskim kościele były przypadki pedofilii”