Kartka z kalendarza – 27 marca. Co na swoje święto przygotowały teatry w Krakowie?

27 marca obchodzony jest na całym świecie jako Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji teatry w Krakowie przygotowały specjalne spektakle i atrakcje. Przedstawienia będzie można oglądać tylko online.

– Po raz drugi przyszło nam świętować Międzynarodowy Dzień Teatru w warunkach lockdownu. Tradycyjne, tak bardzo oczekiwane dziś przez nas formy spotkania artystów i widzów, takie jak spektakle i widowiska na żywo, interaktywne czytanie tekstów czy zwiedzanie teatru od kulis – nie są możliwe. Musimy zadowolić się pośrednictwem internetu, medium jakże niedoskonałego w kontekście wielowymiarowości doświadczeń, jakie oferuje teatr – mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, który wszystkich pracownikom teatrów złożył życzenia z okazji ich święta. „Chciałbym życzyć wszystkim artystkom i artystom, pracownikom krakowskich teatrów, ich dyrektorom i menedżerom, dużo sił i zdrowia, abyśmy wspólnie przetrwali czas pandemii i ze zdwojoną energią i nowymi pomysłami mogli jak najszybciej wrócić do teatru” – to fragment tych życzeń.

Zajrzyj do teatru

Teatr Łaźnia Nowa zaprasza do obejrzenia spektaklu „Wałęsa w Kolonos” w reżyserii Bartosza Szydłowskiego. Bezpłatny dostęp do spektaklu, który zostanie opublikowany na profilu teatru serwisie YouTube, będzie możliwy od 27 marca od godz. 14.00, do 29 marca, do godz. 13:59.

Teatr Bagatela zaprasza na materiał filmowy, dzięki któremu za pośrednictwem mediów społecznościowych widzowie zwiedzą wnętrze teatru, jego zakamarki, a także pracownie twórcze. W tym wirtualnym spacerze będzie można wziąć udział 27 marca. Tego samego dnia zobaczymy także film, w którym pracownicy Bagateli odpowiedzą na pytanie o to, czym jest dla nich teatr.

Teatr Ludowy w sobotę, 27 marca, o godz. 12.00 wyemituje fragmenty dwóch prób czytanych do spektaklu „Nixon’s Nixon’s” (reż. Małgorzata Bogajewska i Bartosz Blaschke). W spektaklu gościnnie występuje prof. Andrzej Mania z Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych UJ – politolog i specjalista w zakresie problematyki Stanów Zjednoczonych. Zwiastun spektaklu można zobaczyć tutaj.

Teatr Groteska przygotował podsumowanie cyklu „Kod Mistrzów – Teatr Nieznany”.

Krakowski Teatr Variete udostępni tematyczną naklejkę w wersji .gif do wykorzystania w instagramowych relacjach przez widzów, artystów oraz osoby związane z teatrem.

Teatr KTO zaprasza na bezpłatną transmisję „Od Neomonachomachii do Exodusu”, dostępną na kanale teatru w serwisie YouTube – link tutaj.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie