Kartka z kalendarza – 29 marca. Wielcy krakowianie poczekają na pochówek w Panteonie Narodowym

Musisz przeczytać

29 marca 2020 roku zmarł Krzysztof Penderecki. Wybitny, światowej sławy kompozytor wciąż czeka na pochówek w Panteonie Narodowym – uroczystości pogrzebowe są odkładane na czas po pandemii – na 29 marca 2022 roku. W Panteonie Narodowym spocznie także zmarły w ubiegłym tygodniu wybitny poeta i eseista Adam Zagajewski.

29 marca 2020 roku zmarł Krzysztof Penderecki. Od razu było wiadomo, że wielki kompozytor spocznie w Panteonie Narodowym. Jednak z powodu pandemii koronawirusa uroczystości pogrzebowe odłożono na czas, kiedy nie będzie już ograniczeń. Urna z prochami Krzysztofa Pendereckiego została złożona w bazylice św. Floriana.

Tam trafi także urna z prochami zmarłego 21 marca 2021 roku Adama Zagajewskiego. I ten wybitny krakowski poeta spocznie w Panteonie Narodowym, ale i te uroczystości pogrzebowe muszą poczekać na spokojniejsze czasy.

W poniedziałek, 29 marca 2021 roku przy urnie z prochami Krzysztofa Pendereckiego w kościele św. Floriana, od władz miasta, zostanie zapalony znicz „Kraków pamięta”.

Msza św. w intencji Adama Zagajewskiego odbędzie się w niedzielę, 11 kwietnia, o godz. 16.30 – także w bazylice św. Floriana w Krakowie.

Redakcja KRKnews

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca