„Każdy nieudacznik może zasłonić się prezydentem”. Tak bawią się radni PiS!

Pixabay

Patologia wśród krakowskich radnych zatacza coraz szersze kręgi. W jej wir, po same uszy, wpadł naczelny komik radny PiS Michał Drewnicki. Tym razem 28-latek podpadł nawet kolegom z partii, bo sam wystawił się na strzał. To był książkowy przykład samozaorania.

Sprawa dotyczy nowego asfaltu na Bulwarach Wiślanych w Krakowie. Przydałby się, prawda? No pewnie, że tak, bo rolkarzom jest trudno, rowerzyści też nie mają klawego życia, a i matki z dziećmi w wózkach trochę narzekają. Jeśli wierzyć internetowym źródłom – nawierzchnia nie była wymieniana ho ho ho, a może i jeszcze dłużej.

No i radny Drewnicki postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. W naszej chorej wyobraźni wyglądało to tak:

– O, jaki mamy brzydki ten asfalt na Bulwarach. No to może, jako radny tego miasta, coś z tym zrobię? – zapytał sam siebie. A później usiadł przed komputerem, odpalił Worda i zaczął pisać do prezydenta Krakowa, czy ten zmieni nawierzchnię wzdłuż rzeki czy nie.

I tak oto powstała interpelacja, na którą prezydent musiał odpowiedzieć. I odpowiedział mniej więcej tak: panie radny, chętnie bym zmienił tę nawierzchnię, nawet własnoręcznie, ale nie ma kasy w budżecie. A jak nie ma kasy, to musi pan chodzić / jeździć po starym asfalcie.

Poniżej macie odpowiedź w oryginale:

–  To skandal – krzyknął radny Drewnicki. – Nie ma kasy w budżecie?! – zadał sobie pytanie, na które chwilę wcześniej dostał odpowiedź.

Nieudacznicy zasłaniają się prezydentem

I zapomniał chyba tylko o tym, że to on, jako radny, ustala na co miasto wyda pieniądze krakowian, a na co ich nie przeznaczy. – Ciekawe jak Drewnicki pracował nad budżetem, skoro teraz pyta co w tym budżecie jest?! – ironizuje jego kolega z klubu PiS. I dodaje: – cóż, każdy nieudacznik może zasłonić się prezydentem.

Mocne. Ale świadczy głównie o tym, że nawet w PiS mają już dość populistycznych działań młodego polityka. Kilka dni wcześniej pouczał na przykład swoich starszych kolegów, co mają mówić na nadzwyczajnej sesji rady miasta w sprawie zabudowy Krakowa. I ta dyskusja – z inicjatywy Drewnickiego – zakończyła się dla jego partii porażką.

Lawina fekaliów zalała Kraków. „Rzadkie” argumenty radnych PiS

Szkoda, wszak człowiek to młody, więc wierzymy, że jeszcze osiągnie sukces. W polityce ponoć najłatwiej, więc dziedzinę wybrał dobrą. Poprzeczka naprawdę nie jest zawieszona zbyt wysoko. Ale żeby popełnić aż tyle falstartów? Oby 28-latek ogarnął się przed odstrzałem przez własnych kolegów z partii.

Czas wyjść z piaskownicy

A wracając do Bulwarów Wiślanych i wymiany asfaltu: – Jeśli będą środki z innych przetargów – oszczędności lub coś „spadnie” to na pewno postaramy się zrobić. W pierwszej kolejności musimy robić to, co uchwalone w budżecie. Też chciałbym żeby było to już zrobione… – stwierdził Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Może więc radni – zamiast uprawiać dziecinną politykę – wezmą sobie do serca te słowa i zabezpieczą pieniądze na ten cel? Panie Drewnicki i inni Drodzy Radni, czas wyjść z piaskownicy.

(lm)

Zdjęcie tytułowe: Pixabay

Zobacz także:

Obrzydlistwo! Arogancja i krętactwo wylewają się z urzędu

 

Zobacz także