Kibice Wisły Kraków mogą jednak nie pojechać na Stadion Narodowy?

Kibice Pogoni Szczecin grożą bojkotem finału Pucharu Polski, a wspierają ich fani Wisły Kraków. Jeśli ich żądania nie zostaną spełnione, mogą zbojkotować spotkanie.

W czwartek na Stadionie Narodowym ma się odbyć święto futbolu – finał Pucharu Polski z udziałem Wisły Kraków i Pogoni Szczecin. Wokół tego meczu od początku jest gorąco, bo m.in. prezes Wisły Jarosław Królewski zapowiedział, że jeśli kibice „Białej Gwiazdy” nie będą mogli pojechać do Warszawy, to nie zrobią tego także piłkarze.

W końcu PZPN dał zgodę kibicom Wisły na wyjazd, ale teraz pojawił się inny problem.

Jak poinformował dziennikarz Mateusz Borek, Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin „Portowcy” wystosowało do Polskiego Związku Piłki Nożnej pismo, w którym fani zespołu z Pomorza Zachodniego grożą, że nie wejdą na mecz, jeśli nie zostanie spełniony pewien warunek. A mianowicie nie podoba im się obecność policji w obrębie strefy przyjęcia kibiców.

„W żadnej mierze nie wyrazimy zgody i przyzwolenia na działania Policji wbrew obowiązującym przepisom prawa” – taki zwrot ma się zawierać w oświadczeniu.

Według nieoficjalnych informacji, kibiców Pogoni mają wspierać fani Wisły i jeśli żądanie „Portowców” nie zostanie spełnione, to wiślacy również nie wybiorą się na mecz.

Michał Lop 

 

Najnowsze

Co w Krakowie