Kibole robili naloty i wyłudzali haracze!

Najpierw robili systematyczne naloty na kluby nocne w Krakowie, a później zażądali wysokich haraczy! Zastraszeni właściciele zgłosili sprawę na Policję. Gang, który stworzyli kibole jednego z krakowskich klubów piłkarskich, rozstał rozbity przez funkcjonariuszy.

Proceder wymuszania pieniędzy w zamian za bandycką ochronę w krakowskich klubach nocnych rozgrywał się od kilku miesięcy. – Systematyczne naloty grupy pseudokibiców szybko przerodziły się w próby wyciągania haraczy. Zastraszeni i zmęczeni tym faktem właściciele zgłosili sprawę na Policję – relacjonuje nadinspektor Katarzyna Padło.

Bandycka grupa mężczyzn została wzięta pod lupę. – Już po kilkunastu dniach obserwacji i działań operacyjnych udało się zgromadzić odpowiedni materiał dowodowy – dodaje policjantka.

Operacja zaowocowała rozbiciem i zatrzymaniem sześcioosobowej grupy przestępczej. – Zatrzymani to mężczyźni, pseudokibice jednego z krakowskich klubów piłkarskich w wieku od 29 do 48 lat – informuje nas Padło.

Prokurator prowadzący sprawę zastosował wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze: dozory, zakaz opuszczania kraju oraz wysokie poręczenia majątkowe. Finalnie zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(ip)

fot. KWP w Krakowie

Najnowsze

Co w Krakowie