Kibolskie porachunki w krakowskim… gimnazjum! W ruch poszedł gaz i siekiera

To nie trudny okres dojrzewania, ale początki bardzo niebezpiecznego zwyrodnialstwa. Oto co wydarzyło się niedawno w jednym z krakowskich gimnazjów.

Kilka dni temu 16-letni uczeń jednego z bronowickich gimnazjów przyszedł do szkoły w koszulce w barwach jednego z krakowskich klubów piłkarskich. Nie spodobało się to niektórym z jego kolegów, którzy powiadomili nieco starszych kolegów, absolwentów gimnazjum.

„Po zakończonych lekcjach 16-latek wyszedł ze szkoły z zamiarem udania się do domu. Zaraz jednak koło budynku gimnazjum natknął się na dwóch zamaskowanych drabów z siekierą i gazem w rękach. Młodzi mężczyźni w kominiarkach na twarzach zaczęli  mu grozić, a jeden z nich rozpylił w kierunku  nastolatka gaz z pojemnika, po czym uciekli” – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

Funkcjonariusze szybko ustalili kim są napastnicy. Obaj kilka lat temu ukończyli  gimnazjum, do którego uczęszcza 16-latek.

Po kilkunastu godzinach dwaj dwudziestolatkowie zostali zatrzymani. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Podejrzani zostali poddani pod policyjny dozór, mają zakaz zbliżania się oraz zakaz kontaktowania z pokrzywdzonym.

dn

zdjęcie tytułowe / fot. Pixabay

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie