Kiedy zakończenie prac na ulicy Krakowskiej? ″Trudno określić″

Czekasz na zakończenie przebudowy ulicy Krakowskiej? Musisz uzbroić się w cierpliwość. Nikt nie da gwarancji, kiedy prace dobiegną końca.

Według nowego harmonogramu szacowany termin zakończenia prac to drugi kwartał 2020 roku. Pierwotnie planowano, że Krakowska będzie gotowa w styczniu przyszłego roku, ale już pod koniec września było wiadomo, że tego terminu nie da się dotrzymać.

Miasto twierdzi, że jest to efekt przede wszystkim interwencji ze strony archeologów. Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków już trzykrotnie doprowadzał do zawieszenia prac – w maju, w czerwcu i w lipcu.

Archeolodzy swoje, a mieszkańcy swoje. Remont całkowicie sparaliżował komunikację w tej części Kazimierza, a to nie jedyne skutki uboczne tak dużego przedsięwzięcia. Okoliczni mieszkańcy codziennie muszą zmagać się z hałasem, pyłem i błotem. Trudno dziwić się ich zdenerwowaniu, gdy widzą, że na placu budowy niewiele się dzieje.

Czy drugi kwartał 2020 to ostateczny termin? Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta.

Radny Tomasz Daros opublikował dziś odpowiedź Miasta na jego interpelację w sprawie ulicy Krakowskiej.

➡️Odkrycia archeologiczne przyczyniły się do zmian w harmonogramie robót 🚧związanych z przebudową ulicy Krakowskiej….

Posted by Tomasz Daros – Radny Miasta Krakowa on Wednesday, October 9, 2019

 

Możemy tam przeczytać:

″Do czasu zakończenia prac archeologicznych i podania rozwiązania dotyczącego odbudowy konstrukcji nawierzchni nad odkrytymi reliktami wykonawca nie ma możliwości realizacji prac w pełnym zakresie. Obecnie trudno określić termin zakończenia prac archeologicznych, a co za tym idzie termin zakończenia całego zadania″.

No to pięknie. Drugi kwartał 2020. A może drugi kwartał 2021? Kraków jest cierpliwy…

wm

Najnowsze

Co w Krakowie