Kierowcy na północy Krakowa w końcu odetchną. Od poniedziałku będą ułatwienia

Musisz przeczytać

W poniedziałek popołudniem na ulicę Białoprądnicką powróci ruch dwukierunkowy – informuje wykonawca linii tramwajowej do Górki Narodowej. Oznacza to, że kierowcy jadący od północy będą mieli dodatkową trasę dojazdową do ul. Opolskiej.

Ruch dwukierunkowy na ul. Białoprądnickiej poprowadzony będzie już po nowym fragmencie jezdni, powstałym w ramach budowy linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej.

– Udrożnienie ulicy znacznie ułatwi dojazd do ul. Opolskiej i dalej w kierunku Śródmieścia dla kierowców jadących od północy miasta. Obecnie muszą oni korzystać z trasy poprowadzonej ulicami Zielińską, Pachońskiego i Wyki. Jednocześnie nadal nieprzejezdna będzie ul. Nad Sudołem. Przez miesiące zimowe wykonawca będzie kontynuował tam roboty związane z budową dwóch konstrukcji estakadowych nad doliną potoku Sudoł – informuje Zarząd Inwestycji Miejskich.

Odcinek jezdni, którym od poniedziałku będą się poruszać kierowcy w obu kierunkach, to fragment nowej ulicy Pachońskiego, która powstaje równolegle do linii tramwajowej. Szerokiemu na 7,5 m torowisku towarzyszyć będzie jezdnia – brakujące ogniwo w ul. Pachońskiego – o szerokości między 6 a 6,5 m, gdzie zmieści się po jednym pasie ruchu w każdą stronę.

– Nowy układ drogowy przejmie ruch tranzytowy m.in. z ulicy Białoprądnickiej, która ma szanse na powrót stać się uliczką o charakterze osiedlowym. Łącznie, nowa ulica Pachońskiego od skrzyżowania z Trasą Wolbromską do skrzyżowania z ul. Mackiewicza i Siewną, będzie miała niecałe 1,5 km długości – podaje ZIM.

 

 
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca