Kije, rolki, trampki w ruch! „Ten spór…”

– Spór między partiami politycznymi ma miejsce w każdym demokratycznym kraju. Niewątpliwie jednak Konstytucja powinna być spoiwem dla wszystkich – przypomina w przeddzień Święta Narodowego poseł Ireneusz Raś (PO), który we wtorek organizuje wokół Błoń Krakowskich „Marszobieg dla Konstytucji”. Impreza rozpocznie się o godzinie 15.00 na wysokości wejścia do Parku Jordana.

Plakat
Plakat

– Święto Konstytucji to święto wszystkich Polaków. Kiedyś broniliśmy Konstytucji 3 Maja. Teraz także chcielibyśmy, aby wszystkich Polaków, tak mocno podzielonych, połączyła Konstytucja – mówi nam Ireneusz Raś.

Dlatego poseł Platformy Obywatelskiej organizuje marszobieg. Zgodnie z jego założeniem, Błonia będzie można pokonać na trzy sposoby: przejść za pomocą kijów nordic walking, przebieg lub pokonać na rolkach.

Uczestnicy będą mogli także własnoręcznie napisać preambułę Konstytucji na pergaminie. – Następnie ten pergamin wyślemy prezydentowi Andrzejowi Dudzie, który jest przecież z Krakowa – mówi Raś.

– Spór między partiami politycznymi ma miejsce w każdym demokratycznym kraju. Niewątpliwie jednak Konstytucja powinna być spoiwem dla wszystkich. W Polsce jest wiele spraw, o które można toczyć spór – są to sprawy gospodarcze, socjalne, ekonomiczne i tak dalej. Natomiast o Konstytucję i przestrzeganie jej zasad nie powinniśmy się kłócić. Ten spór dzieli nas teraz potężnie, a wywołały go osoby sprawujące władzę. To one biorą za to pełną odpowiedzialność, bo to one mają narzędzia i swoją interpretację zasad. Przy okazji Święta 3 Maja powinniśmy pamiętać nie tylko o tej Konstytucji z 1791 roku, ale także o tej z 1997 roku – dodaje poseł Platformy Obywatelskiej w rozmowie z KRKnews.

Łukasz Mordarski

Najnowsze

Co w Krakowie