Ma cztery łapy i ogon. Kim jest nowy pracownik lotniska?

Ma cztery łapy, milutkie futerko, ogonek i wielkie serce. Jego zadaniem będzie umilanie pasażerom Kraków Airport czasu przed podróżą. Będzie przede wszystkim odstresować dzieci, które boją się lotu samolotem. Kim jest nowy pracownik lotniska w Balicach?

Zen to psiak rasy Border Collie. Bardzo kocha ludzi i potrafi rozweselić każdego. Od najmłodszych lat był szkolony, by pracować jako pies terapeutyczny. Edukuje głównie młodzież i dzieci.

Przez ostatnie tygodnie zwierzak przygotowywał się do pracy na lotnisku w Balicach. Będzie tam pracował razem z opiekunem – Kasią, która założyła Akademię Dobrych Manier Biały Pies. Placówka prowadzi m.in. kursy posłuszeństwa czy zajęcia agility, czyli sportu dla czworonogów. 

Kontakt z psem obniża poziom kortyzolu i zwiększa wydzielanie oksytozyny. Dzięki głaskaniu czworonoga pasażerowie zrelaksują się przed podróżą i nie będą się bali lotu. Pupil będzie przede wszystkim pracować z dziećmi.

Opiekun Zena – Kasia będzie rozmawiać z pasażerami o podróżach i oczywiście o psach. Kontakt z pupilem będzie rozładowywać stres przed lotem. 

Jeżeli Zen będzie chciał odpocząć to da znać opiekunowi. Specjalnie dla czworonożnego pracownika lotniska przygotowano strefę relaksu.

Kasia i Zen jako terapeutyczny team na Krakow Airport w ramach pilotażowego projektu lotniska w Balicach.Dzięki…

Posted by Akademia Dobrych Manier BIAŁY PIES on Wednesday, June 19, 2019

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie