Kina nadal zamknięte? Popularna sieć przesuwa datę otwarcia sal kinowych

fot. Pixabay

W Krakowie cztery kina sieci Cinema City nie zostaną otwarte 6 czerwca. Decyzja spowodowana jest brakiem jasnych wytycznych od Ministra Zdrowia i rządu. Ponadto kinowe premiery jeszcze nie zostały potwierdzone, więc zarząd sieciówki nie jest w stanie ułożyć repertuaru. 

Kina w Galerii Plaza, centrum handlowym Zakopianka, Galerii Kazimierz i Bonarce nie zostaną otwarte 6 czerwca. Na filmy, popcorn i colę trzeba jeszcze będzie poczekać. Jak długo? Tego obecnie nie wie nawet zarząd Cinema City. 

– Biorąc pod uwagę obecną sytuację i oświadczenie rządu, Cinema City ogłosiło, iż oczekując na dodatkowe wytyczne sanitarne w jakich kina mogą działać, podjęło decyzję, że nie otworzy swoich kin z początkiem czerwca. Firma jest w stałym kontakcie z władzami i analizuje sytuację, aby poznać szczegóły i mieć pewność czy działając w narzuconych restrykcjach jest w stanie działać bez strat finansowych. Drugim powodem przesunięcia daty otwarcia kin są niepotwierdzone daty nadchodzących premier filmowych – możemy przeczytać na stronie Cinema City. 

Firma zostanie ponownie otwarta, gdy rząd poda wytyczne sanitarne i zostaną potwierdzone premiery filmowe. 

js

Zobacz także