Kładka Bernatka, Centrum Kongresowe, estakada z biało-niebieską iluminacją! Dlaczego?

Od 1 do 6 czerwca będziemy obchodzić Święto Miasta Krakowa, które zostało ustanowione przez Radę Miasta Krakowa jako upamiętnienie otrzymania przywileju lokacyjnego przez Kraków w 1257 r.

„W Krakowie z tej okazji nie tylko urząd miasta oraz maszty przed magistratem na placu Wszystkich Świętych, ale też m.in. instytucje kultury, jednostki edukacyjne, siedziby rad dzielnic oraz spółek i instytucji miejskich, a także pojazdy komunikacji miejskiej będą udekorowane biało-niebieskimi flagami miejskimi” – czytamy na oficjalnej stronie miasta.

Biało-niebieską iluminację zyskają w tych dniach także kładka o. Bernatka oraz estakada tramwajowa Lipska-Wielicka. Podświetlone zostaną również TAURON Arena Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków (w dniach 4-6 czerwca) oraz wieża telewizyjna firmy Emitel na Krzemionkach.

Od 2017 r. Świętu Miasta Krakowa towarzyszy Święto Flagi Miasta Krakowa, obchodzone 5 czerwca na pamiątkę nadania Krakowowi przywileju lokacyjnego. Święto koncentrujące się na fladze miasta to próba przybliżenia mieszkańcom znaczenia tego symbolu, a także okazja do budowania lokalnej identyfikacji wokół czytelnego znaku, jednoznacznie kojarzonego z Krakowem, z tradycją i historią miasta.

„Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udekorowania domów krakowskimi flagami – razem celebrujmy Święto Miasta Krakowa oraz Święto Flagi Miasta Krakowa” – apelują urzędnicy.

Flaga Miasta Krakowa jest ważnym elementem budowania lokalnej tożsamości i więzi mieszkańców z kulturą, historią i tradycją Krakowa. Świadomość, że Kraków posiada własne barwy miejskie, przyczyna się do propagowania wiedzy o dziedzictwie kulturowym miasta.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie