Klimatyczny Kwartał. Wiemy, co się zmieni na Kazimierzu i Grzegórzkach. I kto za to odpowiada

Klimatyczny Kwartał to projekt wielkich zmian na Kazimierzu i Grzegórzkach. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski właśnie powołał zespół odpowiedzialny za realizację tego projektu i określił jego zadania. Wiemy więc, co zmieni się w tej części miasta. I kto za to odpowiada.

Pierwsze zmiany już zostały zainicjowane. To choćby zakończa przebudowa ulicy Krakowskiej czy planowana i konsultowana właśnie przebudowa Placu Nowego. Ale nowe oblicze zyskają praktycznie wszystkie ważniejsze miejsca w obszarze między ulicami Dietla i Grzegórzecką a Wisłą.

Klimatyczny kwartał – co się zmieni

  • Plac Wolnica;
  • Plac Nowy;
  • Nowy Plac Grzegórzecki wraz z przebudową ulicy Grzegórzeckiej;
  • Rewitalizacja ulic: Krakowska, Starowiślna, Szeroka, Miodowa;
  • Ulice ogrody: Mostowa, Bożego Ciała, Józefa.

Nowy Plac Nowy

Zdjęcie 1 z 23

Opracowaniem koncepcji dla wszystkich tych ulic i placów zajmie się powołany przez prezydenta zespół zadaniowy ds. Klimatycznego kwartału. W jego skład weszli przedstawiciele Zarządu Transportu Publicznego, Zarządu Zieleni Miejskiej, Zarządu Dróg Miasta Krakowa i miejski konserwator zabytków. W zespole są też urzędnicy Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia, Wydziału Komunikacji Społecznej, Wydziału Gospodarki Komunalnej, Wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu, Wydział ds. Przedsiębiorczości i Innowacji, Wydziału ds. Turystyki oraz Wydziału Spraw Administracyjnych. Szefem nowego zespołu jest Łukasz Franek, dyrektor Zarządu Transportu Publicznego.

Projekt „Klimatyczny kwartał ma być realizowany do 2023 roku. To oznacza, że za 2,5 roku powinniśmy wiedzieć, jak bardzo zmienią się Kazimierz i Grzegórzki.

(GEG)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie