Kobieta rzuciła się z mostu na Wiśle! Natychmiastowa akcja ratunkowa

Gdyby nie policjant i strażak, 29-latki mogłoby już nie być na tym świecie. Funkcjonariusze uratowali dziewczynę, która chciała popełnić samobójstwo.

W niedzielę dwoje przechodniów zauważyło, że na konstrukcji kładki na Podgórzu siedzi młoda kobieta, która wzywa pomocy. Zaniepokojeni tym widokiem zawiadomili służby ratunkowe.

– Na miejsce bardzo szybko dotarli policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie, funkcjonariusze z Wydziału Sztabu Policji oraz załoga Państwowej Straży Pożarnej. Funkcjonariusze rozpoczęli działania od rozmowy z 29-latką, próbując odwieść ją od dramatycznych kroków. Mimo negocjacji młoda kobieta wskoczyła do Wisły – informuje biuro prasowe policji.

Natychmiast na ratunek ruszyli policjant oraz strażak, którzy wskoczyli do wody i wyciągnęli dziewczynę na brzeg. Tam pierwszej pomocy udzieliła jej obecna na miejscu załoga karetki pogotowia.

Później 29-latka została, w stanie niezagrażającym życiu, przewieziona do jednego z krakowskich szpitali. Policjanci z Wydziału Sztab Policji zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz rzeczy osobiste należące do kobiety.

Najnowsze

Co w Krakowie