Kobiety o tym imieniu są niesamowite. Dziś ich święto!

Małgorzaty / fot. Facebook Małgorzaty dla Małopolski

Małgorzaty, Gosie i Małgonie. Wszystkie panie o tym imieniu będą razem z Małopolską świętować imieniny. W Krakowie już po raz trzeci odbędzie się zlot „Małgorzaty dla Małopolski”. Niezwykła impreza zdobywa coraz większą popularność. 

– 10 czerwca mam imieniny i jednocześnie jest Dzień Małopolski. Zawsze wychodziłam na uroczystości, a rodzina pytała dlaczego nie zostaje w domu. Odpowiadałam, że imieniny mam wspólnie z Małopolską. Wymyśliłam inicjatywę Małgorzaty dla Małopolski. Obecnie odbędzie się już trzeci zlot Małgorzat – opowiada w rozmowie z KRKnews.pl Malgorzata Jantos, radna i organizatorka zlotu „Małgorzaty dla Małopolski”.

Na pierwszej imprezie w 2017 r. pojawiło się 78 Małgorzat. Na drugim zlocie już 148 kobiet. W tym roku organizatorki chcą przekroczyć liczbę 200 Gosi. Do tej pory najmłodsza Małgorzata miała 2 lata, a najstarsza – 88 lat.

– Podczas pierwszego zlotu mówiłyśmy o świętych patronkach. Małgorzaty mają ich aż siedemnaście. Na drugiej imprezie rozmawiałyśmy o Małgorzatach w literaturze. Pojawiają się w „Fauście”, „Mistrzu i Małgorzacie” czy „Damie Kameliowej”. Wykład zrobiła prof. Małgorzata, bo posiłkujemy się tym, że zapraszamy osoby o tym imieniu – informuje Jantos.

Prezenty i panele dyskusyjne

Panele dyskusyjne poprowadzą tylko panie o imieniu Małgorzata. Będą to m.in. Małgorzata Jantos, Małgorzata Bielczyk czy Małgorzata Wiktoria Bednarczyk. Wszystkie Małgorzaty obecne podczas zlotu otrzymają prezenty. W tym roku będą to m.in. piękne parasolki. 

Najważniejszą częścią programu ma być wręczenie nagrody „Super Małgorzaty”. Statuetka została wykonana przez Małgorzatę Swolkień.

– Podczas II zlotu wymyśliłyśmy, że będziemy wręczać nagrodę Super Małgorzaty. Jako pierwsza tytuł otrzymała Małgorzata Laskowska, która ma rodzinny dom dziecka. Wychowuje siedmioro przysposobionych dzieci plus ma jeszcze trójkę własnych. W tym roku nagrodę otrzyma Małgorzata Walewska, wybitna sopranistka. Jest właśnie po premierze „Kandyda” w Operze Krakowskiej – mówi Małgorzata Jantos. 

Tegoroczny zlot „Małgorzat dla Małopolski” odbędzie się w ramach V Małopolskiego Kongresu Kobiet, którego tematami przewodnimi będą zdrowie i bezpieczeństwo. Wykłady i panele dyskusyjne będą dot. m.in. bezpieczeństwa w mieście i w internecie, savoir-vivre czy wizerunku i samopoczucia. 

V Małopolski Kongres Kobiet i zlot „Małgorzat dla Małopolski” odbędą się w sobotę, od godz. 10.00 do 19.00 w Auditorium Maximum UJ przy ul. Krupniczej 33. Wstęp bezpłatny, ale na kongres wymagana jest rejestracja przez stronę internetową.  Spotkanie Małgorzat odbędzie się punktualnie o godz.12.00. 

Zobacz także