Kobiety rozpoczynają walkę o medale na Wielkiej Krokwi

O 17:30 w Zakopanem rozpocznie się konkurs indywidualny kobiet na dużej skoczni. Dla pań będzie to ostatnia rywalizacja o medale w tej imprezie. Na starcie ujrzymy pięć reprezentantek Polski. W sobotę o medale powalczą mężczyźni, kończąc tym samym rywalizację w skokach narciarskich na tych igrzyskach.

Na liście startowej zawodów pań znajdują się nazwiska 38 skoczkiń z dwunastu reprezentacji narodowych. W porównaniu z indywidualną rywalizacją na Średniej Krokwi, ze startu wycofana została Ukraina Żanna Hłuchowa, zaś dokooptowane zostały Szwajcarka Emely Torazza i Rumunka Alessia Mitu-Cosca.

W gronie kandydatek do walki o medale na Wielkiej Krokwi wymieniane są m.in. Austriaczki – Jacqueline Seifriedsberger i Marita Kramer, Słowenki – Nika Kriznar i Nika Prevc, Norweżki – Anna Odine Stroem i Eirin Maria Kvandal, a także Niemki – Selina Freitag i Katharina Schmid.

W akcji ujrzymy pięć reprezentantek Polski. Trener Harald Rodlauer do kadry na Igrzyska Europejskie powołał Wiktorię Przybyłę (nr 3), Annę Twardosz (nr 4), Polę Bełtowską (nr 9), Paulinę Cieślar (nr 11) oraz Nicole Konderlę (nr 14).

Rywalizacja skoczków na Igrzyskach Europejskich 2023 przebiega pod dyktando reprezentacji Austrii. To właśnie zawodnicy z tego kraju zgarnęli do tej pory komplet złotych medali. W zawodach indywidualnych na Średniej Krokwi triumfowali Jacqueline Seifriedsberger i Daniel Tschofenig, którzy następnie wygrali zmagania drużyn mieszanych wspólnie z Maritą Kramer i Janem Hoerlem.

Polacy bez medali. Piotr Żyła najlepszy z Polaków na Igrzyskach Europejskich

Najnowsze

Co w Krakowie