KOD i Anarchiści idą w Kraków!

Musisz przeczytać

Członkowie Komitetu Obrony Demokracji ponownie planują wyjść na ulice Krakowa. Po dwóch manifestacjach, które odbyły się na Rynku Głównym oraz pod siedzibą Radia Kraków, KOD planują kolejną – tym razem spotkają się pod pomnikiem Adama Mickiewicza, by zaprotestować przeciwko tzw. ustawie inwigilacyjnej.

Zdaniem działaczy KOD Kraków, ustawa forsowana przez rząd Prawa i Sprawiedliwości otwiera rządzącym możliwość niekontrolowanego pobierania danych internetowych przez policję i służby specjalne, a to zagraża wolności obywateli. Właśnie dlatego, już w najbliższą sobotę KOD będzie protestowało pod hasłem „W obronie naszej wolności”.

W Małopolsce odbędą się aż trzy demonstracje, bo poza Krakowem KOD wyjdzie również na ulice Zakopanego i Tarnowa, a podobne inicjatywy mają pojawić się również w Olkuszu, Nowym Targu i Brzeszczach.

Swoją manifestację pod hasłem „Kraków przeciwko inwigilacji” planują również środowiska anarchistyczne. W niedzielę (dzień po manifestacji KOD) planują spotkać się o godz. 13 na Rynku Głównym, by – jak piszą, „Zablokować nową ustawę! Nie chcemy państwa policyjnego!!”

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

3 KOMENTARZE

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca