KOD organizuje wybory prezydenckie 10 maja. Będzie happening na Błoniach

W niedzielę 10 maja KOD Małopolskie organizuje na Błoniach happening związany z wyborami prezydenckimi. Każdy będzie mógł wrzucić do urny przygotowaną przez siebie kartę wyborczą. Nietypowe wybory prezydenckie potrwają od godz. 15 do 16.

„10 maja, gdy w teorii odbywają się w naszym kraju wybory, których rzeczywiście być nie powinno, ale z powodu manii pewnego posła ich nie przełożono, tylko nieudolnie próbowano zmienić je w pocztową szopkę… tego dnia na krakowskich Błoniach stanie urna. Wybory to moment, w którym obywatele w sposób najbardziej bezpośredni przekazują władzy swoją wolę i ocenę rządzących. Każdy obywatel i każda obywatelka, którzy chcą przekazać coś Jarosławowi K., Jarosławowi G., Jackowi S., Andrzejowi D. lub innym członkom grupy trzymającej władzę, proszeni są więc o przygotowanie sobie indywidualnej karty wyborczej z przesłaniem i wrzucenie jej do urny wystawionej na Błoniach 10 maja od godz. 15.00 do 16.00” – zachęca na Facebooku KOD Małopolskie.

Posted by KOD_Małopolskie on Saturday, May 9, 2020

Podczas happeningu bezwzględnie trzeba przestrzegać zasad obowiązujących w tym „lokalu wyborczym”:
– każdy głosujący powinien mieć poprawnie założoną na twarz maseczkę;
– obowiązuje jedna kolejka do urny; w kolejce należy zachować co najmniej 2 metry odstępu między poszczególnymi osobami;
– nie należy zbliżać się do innych (znanych i nieznanych) osób, tworzyć grupek itp.
– karty trzeba przynieść już gotowe, wykonane we własnym zakresie; „komisja wyborcza” nie udostępnia papieru ani długopisów
– zalecany jest godny strój stosowny do tej okazji, np. koszulka z napisem Konstytucja.

„Uwaga: happening nie ma charakteru zgromadzenia, niemniej wypadki z wielu miejsc w Polsce pokazały, że osoby demonstrujące w miejscach publicznych mogą spodziewać się legitymowania, a nawet zatrzymywania”- ostrzega KOD.

GS

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie