Kolejarze uwalniają Bulwar Kurlandzki. Koniec obejść i objazdów!

Ważna informacja dla pieszych i rowerzystów. Od godziny 10.00, a więc wcześniej niż pierwotnie zakładano zostanie przywrócony do użytku Bulwar Kurlandzki.

Przypomnijmy, krakowska promenada została zamknięta 29 kwietnia z powodu remontu mostu kolejowego. Na czas robót piesi i rowerzyści musieli korzystać z objazdów i obejść wytyczonych ul. Podgórską, na której również trwały prace. Taka sytuacja miała potrwać do końca sierpnia, jednak kolejarzom udało się udrożnić przejście dużo wcześniej.

Radość pieszych i miłośników dwóch kółek nie potrwa jednak długo. – Kolejna zmiana w organizacji ruchu w tym miejscu planowana jest za ok. 2 miesiące, gdy rozpocznie się przygotowanie do rozbiórki starej przeprawy – zapowiada Piotr Hamarnik z PKP Polskich Linii Kolejowych.

Utrudnienia na Kazimierzu związane są z przebudową przepraw kolejowych przez Wisłę. Docelowo powstanie zespół trzech mostów, na których zmieszczą się po dwa tory dla linii aglomeracyjnej i tyle samo dla pociągów dalekobieżnych. Ich budowa zakończy się w 2020 roku. Wartość robót budowlanych szacowana jest na niemal 1 mld zł.

Najnowsze

Co w Krakowie