Kolejarze zamykają bulwar. Szykują się spore utrudnienia dla pieszych i rowerzystów

Myśleliście, że kumulacja utrudnień skończy się na zwężeniu Alej? Nic bardziej mylnego. 29 kwietnia swoje dołożą także kolejarze.

Tego dnia dla pieszych i rowerzystów ponownie zamknięty zostanie Bulwar Kurlandzki. To efekt prac przy budowie nowego mostu kolejowego, które wkroczyły w kolejny etap.

– Zamknięcie podyktowane jest przede wszystkim względami bezpieczeństwa. Na miejscu pracować będzie ciężki sprzęt i prowadzone będą głębokie wykopy – wyjaśnia Piotr Hamarnik z PKP Polskich Linii Kolejowych.

Kolejarze zapewniają, że zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów przygotowana została trasa alternatywna. Poprowadzi ona ulicą Podgórską. Nikła to pociecha, bo zgodnie z zapowiedziami utrudnienia w tym miejscu mogą potrwać aż do sierpnia.

Przypomnijmy, budowa nowego mostu kolejowego przecinającego Wisłę to fragment zakrojonej na szeroką skalę modernizacji linii kolejowej E30, w ramach której powstaną również przystanki kolejowe i estakady.

Tymczasem na brzegu Wisły pojawił się niemal stutonowy żuraw, który może wznieść się na 84 metry i unieść 500 ton ładunku.Posłuży on do montażu największego łuku nowego mostu kolejowego. PKP PLK informują, że to zadanie będzie wykonywane przez najbliższe dwa tygodnie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie