Kolejki po paszport. Nie ma już terminów internetowych na marzec

Wyjazd na majówkę, chęć odwiedzenia rodziny w Anglii. W punkcie paszportowym przy ulicy świętego Sebastiana znów ustawiają się kolejki. Problemem jest także zarezerwowanie wizyty przez internet, bo wszystkie terminy na marzec są już zajęte. Sytuację utrudnia też remont budynku.

W oddziale Małopolskie Urzędu Wojewódzkiego przy ul. św. Sebastiana znów trzeba odczekać w kolejce na możliwość złożenia wniosku.  Jak co roku, na wiosnę ruch przy okienkach paszportowych wzmaga się w całym województwie. Tylko od początku br. do 8 marca w oddziale paszportowym w przy ul. Sebastiana złożono blisko 16,5 tys. wniosków paszportowych oraz wydano ponad 13 tys. dokumentów. Łącznie w tym czasie obsłużono ok. 30 tys. osób.

Wizytę w urzędzie można umówić za pośrednictwem internetowego systemu rezerwacji. Rezerwacją jest objętych tylko 30 procent miejsc. Gdybyśmy na taki krok zdecydowali się dzisiaj w tym tygodniu, to stosowny wniosek moglibyśmy złożyć najwcześniej z początkiem kwietnia. 

Na zwiększone zainteresowanie paszportami, nałożył się  trwający remont, który obejmuje  m. in. salę wydawania paszportów. Małopolski Urad Wojewódzki zapewnia, ze zakończy się w  kwietniu. Wtedy tez zostaną  uruchomione cztery dodatkowe stanowiska, gdzie będzie można odebrać paszport. Zwiększy się też liczba stanowisk przyjmowania wniosków paszportowych z dotychczasowych 9 do 12. Aby obsadzić dodatkowe stanowiska, została wydana decyzja  o zatrudnieniu kolejnych pracowników.

(JS)

Najnowsze

Co w Krakowie