Kolejna próba porwania dzieci? Pod Krakowem znów groźnie!

fot. Soledadsnp via Pixabay.com

Zajechał dwójce dzieciom drogę, wjechał na chodnik, otworzył drzwi i zapraszał do środka. Kiedy zaczęły uciekać, kierowca wyskoczył z samochodu i pobiegł za nimi. Ktoś pod Krakowem znów zaczepia dzieci!

O sprawie pisaliśmy już kilkakrotnie, a co kilka tygodni pojawia się informacja o kolejnym zdarzeniu. Od listopada zeszłego roku w okolicy Krakowa doszło do przynajmniej ośmiu incydentów związanych z dziećmi zaczepianych przez nieznajomych kierowców. Kilka z tych zdarzeń zostało zgłoszonych na policję. Szkoły z okolicznych powiatów ostrzegały dzieci i rodziców, apelowano o wzmożoną czujność.

Ktoś znów zaczepia dziecko. Kolejne podejrzane zdarzenie w okolicy Krakowa

Teraz sprawa znów wraca. Pod koniec marca w Węgrzcach Wielkich (powiat wielicki) w okolicy stadionu piłkarskiego kierowca błękitnego samochodu zajechał drogę dwójce dzieci – 11-letniej dziewczynce i jej młodszemu bratu. Otworzył drzwi i zaprosił dzieci do środka. Gdy zaczęły uciekać – człowiek wysiadł z auta i zaczął je gonić. Na szczęście zaraz zawrócił, wsiadł do auta i odjechał.

Według relacji świadka, kierowca ma około 30-40 lat, a podczas incydentu miał na twarzy doklejonego czarnego wąsa i brodę.

Świadek, który w internecie opisał to zdarzenie, zgłosił sprawę na policję. Według jego relacji, funkcjonariusze zajęli się sprawą dopiero wtedy, gdy złożył oficjalną skargę na brak reakcji.

O zdarzeniu zostali poinformowani rodzice wszystkich dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej w Węgrzcach. Wychowawcy klas przeprowadzili także rozmowy z uczniami na temat bezpiecznego zachowania się w tego typu przypadkach.

Oto mapa niebezpiecznych zdarzeń z udziałem dziećmi do których doszło w ostatnich miesiącach:

(wm)

fot. Soledadsnp via Pixabay.com

Zobacz także