Kolejna pula gminnych mieszkań idzie pod młotek [adresy, ceny, terminy licytacji]

Zyblikiewicza, Krowoderska, Kijowska, Węgierska – to tylko niektóre z adresów, pod którymi można zamieszkać w Krakowie. Ale trzeba kupić lokale, które miasto wystawia na licytację. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy pod młotek trafi kilkanaście gminnych mieszkań.

Pierwszy przetarg zaplanowano już na 30 marca 2022 roku. Wtedy licytowane będą mieszkania przy ul. Krowoderskich Zuchów, Czapskich i Węgierskiej. 7 kwietnia 2022 roku można kupić mieszkanie na Ks. Siemaszki, Marii Bobrzeckiej i Emilii Plater. Pięć dni później (12 kwietnia 2022) pod młotek pójdą lokale na os. 2 pułku Lotniczego, ul. Zyblikiewicza i al. Kijowskiej. 10 maja 2022 roku to termin przetargu na sprzedaż mieszkań przy ul. Krowoderskiej i al. Słowackiego.
Największe z mieszkań ma ponad 100 metrów kwadratowych, najmniejsza – niespełna 20. Wszystkie mieszkania wymagają remontu. W jednym z miejskim konserwatorem zabytków trzeba uzgodnić nawet wygląd klamki w drzwiach wewnętrznych. Poniżej szczegółowe informacje dotyczące mieszkań, które można kupić od gminy.

Krowoderskich Zuchów 7, mieszkanie nr 27 o powierzchni 53,14 m kw. Cena wywoławcza – 372 000 zł
Budynek Nr 7 jest pięciokondygnacyjny, w całości podpiwniczony, wzniesiony w II połowie XX w. w technologii wielkiej płyty z prefabrykowanych elementów wielkoblokowych, ocieplony, otynkowany, na rzucie prostokąta. Nieruchomość położona jest w terenach zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej. W budynku brak jest windy.
Lokal Nr 27 położony jest na czwartym piętrze budynku, w drugiej klatce. To sześć pomieszczeń: trzech pokoi (pokój dzienny i dwie sypialnie), przedpokoju, kuchni, łazienki z wc. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną 1-fazową, wodno – kanalizacyjną, gazową, wentylacyjną, centralnego ogrzewania zasilanego z sieci miejskiej, oraz instalację ciepłej wody użytkowej. Mieszkanie wymaga remontu.

Czapskich 3, mieszkanie nr 8a o powierzchni 36,83 m kw. Cena wywoławcza – 384 000 zł
Kamienica przy ul. Czapskich Nr 3 jest budynkiem o czterech kondygnacjach nadziemnych, podpiwniczonym, położonym w zwartej zabudowie wielomieszkaniowej. Kamienica została wzniesiona w technologii tradycyjnej, murowana z cegły w 1893 roku, tworzy ją budynek frontowy i oficyna. Kamienica nie jest wpisana do rejestru zabytków indywidualną decyzją, jednakże ze względu na wartości urbanistyczne, architektoniczne i historyczne figuruje w wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków. Leży w obrębie układu urbanistycznego oraz zespołu zabudowy dawnej IV dzielnicy katastralnej miasta Krakowa – „Piasek” wpisanego do rejestru zabytków. Zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi w lokalu mieszkalnym Nr 8A wtórne okna z PCV winny zostać wymienione na drewniane, powtarzające wielkości, podziały i profile stolarki oryginalnej, należy bezwzględnie zachować i poddać renowacji oryginalny wystrój i wyposażenie obiektu (m. in.: wejściową stolarkę drzwiową, piec kaflowy, drewniany parkiet), należy zachować oryginalną wysokość pomieszczeń (wyklucza się wprowadzenie sufitów podwieszanych) oraz należy zdemontować obłożenie ścian. Do prac wykończeniowych należy stosować materiały i technologie posiadające atest do stosowania w obiektach zabytkowych (wyklucza się m. in.: wprowadzenie obłożenia ścian i sufitów płytami, stosowanie gładzi gipsowych oraz farb akrylowych i olejnych).
Lokal Nr 8A położony jest na trzecim piętrze budynku frontowego, lokal dostępny jest z zewnętrznej galerii komunikacyjnej. Mieszkanie składa się z przedpokoju, pokoju, kuchni i łazienki. Do lokalu doprowadzona jest instalacja wodno – kanalizacyjna, elektryczna, gazowa. W lokalu brak jest ogrzewania, w celu rozpoczęcia użytkowania lokalu należy wykonać system ogrzewania. Konieczny jest remont.

Węgierska 10, mieszkanie nr 21 o powierzchni 35,71 m kw. Cena wywoławcza – 259 000 zł
Kamienica Nr 10 przy ul. Węgierskiej jest budynkiem trzypiętrowym, częściowo podpiwniczonym, z częściowo użytkowym poddaszem, tworzy ją budynek frontowy i trzy oficyny dostępne z podwórka. Budynek został wzniesiony w technologii tradycyjnej w 1881 r., ściany murowane są z cegły ceramicznej pełnej, stropy między kondygnacjami są drewniane. Nieruchomość położona jest na terenie objętym obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego obszaru „Stare Podgórze – Limanowskiego” w terenach zabudowy mieszkaniowo – usługowej. Nieruchomość przy ul. Węgierskiej Nr 10 nie jest wpisana indywidualną decyzją do rejestru zabytków, natomiast z uwagi na wartości urbanistyczne, architektoniczne i historyczne figuruje w wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków oraz położona jest w obrębie układu urbanistycznego dawnego miasta Podgórze wpisanego do rejestru zabytków. Przy ewentualnych pracach związanych z modernizacją lokalu mieszkalnego Nr 21 należy dążyć do zachowania wszelkich wartości świadczących o jego oryginalnej formie – wobec powyższego zastrzega się konieczność utrzymania, pomimo wprowadzanych przekształceń czytelności oryginalnego układu przestrzennego oraz historyczną wysokość pomieszczeń bez wprowadzania sufitów podwieszanych. Ponadto należy zachować elementy historyczne: zabytkowej stolarki okiennej, mosiężnych klameczek (w przypadku konieczności wymiany okien, ze względu na stan techniczny uniemożliwiający dalsze użytkowanie, nowe należy wykonać z drewna, na wzór istniejących, z powtórzeniem wielkości, podziałów, profilowania i detalu, z przełożeniem zabytkowych okuć), oraz w maksymalnym stopniu należy zachować oryginalne tynki, a instalacje prowadzić z wykorzystaniem istniejących przebić i przekuć.
Lokal Nr 21 położony jest na poddaszu budynku frontowego. Lokal składa się z pokoju oraz kuchni. Pomieszczenie wc przynależne do lokalu położone jest poza jego obrysem, wejście do niego odbywa się z części wspólnej. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną 1-fazową, wodno – kanalizacyjną, ogrzewanie jest indywidualne. Dotychczas ogrzewany piecami kaflowymi na paliwo stałe. Elementy wyposażenia lokalu wykazują duży stopień zużycia technicznego. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu.

Węgierska 10, mieszkanie nr 22 o powierzchni 30,17 m kw. Cena wywoławcza – 230 400 zł
Przy ewentualnych pracach związanych z modernizacją lokalu mieszkalnego Nr 22 należy dążyć do zachowania wszelkich wartości świadczących o jego oryginalnej formie – wobec powyższego zastrzega się konieczność utrzymania zabytkowej stolarki okiennej, mosiężnych klameczek, a w przypadku konieczności wymiany okien, ze względu na stan techniczny uniemożliwiający dalsze użytkowanie, nowe okna należy wykonać z drewna, na wzór istniejących, z powtórzeniem wielkości, podziałów, profilowania i detalu, z przełożeniem zabytkowych okuć.
Lokal Nr 22 położony jest na poddaszu budynku frontowego. Lokal składa się z pokoju oraz kuchni. Pomieszczenie wc przynależne do lokalu położone jest poza jego obrysem, wejście do niego odbywa się z części wspólnej. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną 1-fazową, wodno – kanalizacyjną, ogrzewanie jest indywidualne, dotychczas było piecami kaflowymi na paliwo stałe. Elementy wyposażenia lokalu wykazują duży stopień zużycia technicznego. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu.

Księdza Kazimierza Siemaszki 30B mieszkanie nr 49 o powierzchni 36,58 m kw. Cena wywoławcza – 260 00 zł
Budynek Nr 30B jest czterokondygnacyjny, w całości podpiwniczony, wzniesiony w II połowie XX w. w technologii z wielkiej płyty z prefabrykowanych elementów wielkoblokowych, ocieplony, otynkowany, na rzucie prostokąta. Budynek położony jest w zabudowie mieszkaniowej wielorodzinnej. W budynku brak jest windy.
Lokal Nr 49 położony jest na drugim piętrze budynku. Lokal składa się z pięciu pomieszczeń: dwóch pokoi, przedpokoju, kuchni, łazienki z wc. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną 1- fazową, wodno – kanalizacyjną, gazową, centralnego ogrzewania zasilanego z sieci miejskiej, wentylacyjną, w lokalu brak jest centralnej ciepłej wody. Kontrolowane w dniu 15 czerwca 2021 r. przewody kominowe wykazały drożność. Piecyk łazienkowy gazowy został zlikwidowany, zastąpiony bojlerem elektrycznym, a podłączenie do przewodu spalinowego zostało zamurowane. Zgodnie z zaleceniami pokontrolnymi należy powiększyć otwory nawiewne w dolnej części drzwi łazienki do wymaganej powierzchni 220 cm2, oraz wymienić kratki wentylacyjne na nowego typu ściągalne w przewodach wentylacji kuchni i łazienki. W pomieszczeniach zamontowane są grzejniki żeliwne, żeberkowe. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu. Lokal wolny jest od obciążeń.

Marii Bobrzeckiej nr 5 mieszkanie nr 18 o powierzchni 54,85 m kw. Cena wywoławcza – 367 000 zł
Budynek Nr 5 jest dziesięciopiętrowy, w całości podpiwniczony, wyposażony w windę. Wzniesiony w II połowie XX w. w technologii z wielkiej płyty z prefabrykowanych elementów wielkoblokowych, ocieplony, otynkowany, na rzucie prostokąta. Budynek położony jest w zabudowie mieszkaniowej wielorodzinnej.
Lokal Nr 18 położony jest na czwartym piętrze budynku. Lokal składa się z ośmiu pomieszczeń: czterech pokoi, przedpokoju, kuchni, łazienki i wc. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną 1- fazową, wodno – kanalizacyjną, gazową, centralnego ogrzewania zasilanego z sieci miejskiej, wentylacyjną, w lokalu brak jest centralnej ciepłej wody. Okresowa kontrola przewodów kominowych przeprowadzona w dniu 17 czerwca 2021 r. wykazała, iż przewody kominowe w lokalu są drożne i wykazały ciąg kominowy. W pomieszczeniach zamontowane są grzejniki żeliwne, żeberkowe. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu.

Emilii Plater 5 mieszkanie nr 19 o powierzchni 54,91 m kw. Cena wywoławcza – 425 000 zł
Kamienica Nr 5 zlokalizowana jest w zwartej zabudowie wielomieszkaniowej, jest to budynek o czterech kondygnacjach nadziemnych, podpiwniczony. Kamienica została wzniesiona w technologii tradycyjnej na rzucie prostokąta. W budynku są 23 lokale mieszkalne. W budynku nie ma windy.
Lokal Nr 19 położony jest na 3 piętrze budynku, składa się z 5 pomieszczeń: 2 pokoi, przedpokoju, kuchni oraz łazienki z wc. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną, wodno – kanalizacyjną, gazową. W kuchni i łazience jest instalacja wentylacyjna, w dniu kontroli kominiarskiej przewody kominowe w lokalu wykazywały ciąg kominowy. Ogrzewanie lokalu indywidualne, w jednym pokoju jest piec kaflowy z zainstalowaną grzałką elektryczną, w drugim piec kaflowy na paliwo stałe. Instalacje wodno – kanalizacyjna, gazowa i elektryczna wymagają sprawdzenia, może zaistnieć konieczność wymiany instalacji wodnej rozprowadzającej i odpływów kanalizacyjnych, ewentualna wymiana instalacji gazowej na spawaną oraz ewentualna wymiana instalacji elektrycznej. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu.

Os. 2 Pułku Lotniczego 46 mieszkanie nr 23A o powierzchni 56,52 m kw. Cena wywoławcza – 382 000 zł
Budynek Nr 46 w os. 2 Pułku Lotniczego położony jest w zabudowie wielomieszkaniowej, jest to blok dziesięciopiętrowy, podpiwniczony, wyposażony w windę. Lokal Nr 23A położony jest na ósmym piętrze budynku w klatce pierwszej. Lokal składa się z sześciu pomieszczeń: trzech pokoi, kuchni, łazienki i przedpokoju. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną 1-fazową, wodno – kanalizacyjną, ciepłej wody użytkowej, gazową, centralnego ogrzewania zasilanego z sieci miejskiej, grzejniki wyposażone są w zawory z głowicami termostatycznymi. Zgodnie z opinią kominiarską w budynku przewody kominowe wybudowane są z elementów betonowych jako zbiorcze, przewody wentylacyjne z dwoma przykanalikami są nieszczelne na łączeniu elementów betonowych oraz we wlotach do przewodów. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu w zakresie ogólnobudowlanym.

Os. 2 Pułku Lotniczego 46 mieszkanie nr 130 o powierzchni 63,80 m kw. Cena wywoławcza – 454 000 zł
Budynek Nr 46 w os. 2 Pułku Lotniczego położony jest w zabudowie wielomieszkaniowej, jest to blok dziesięciopiętrowy, podpiwniczony, wyposażony w windę. Lokal Nr 130 położony jest na szóstym piętrze budynku. Lokal składa się z ośmiu pomieszczeń: trzech pokoi, kuchni, łazienki, wc i dwóch przedpokoi. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną 1-fazową, wodno – kanalizacyjną, ciepłej wody użytkowej, gazową, centralnego ogrzewania zasilanego z sieci miejskiej. Zgodnie z opinią kominiarską w budynku przewody kominowe wybudowane są z elementów betonowych jako zbiorcze, przewody wentylacyjne z dwoma przykanalikami są nieszczelne na łączeniu elementów betonowych oraz we wlotach do przewodów. Zgodnie z zaleceniami pokontrolnymi kominiarskimi w lokalu Nr 130 należy wykonać nawiew w drzwiach łazienki o powierzchni 220 cm2, zlikwidować wentylator mechaniczny w kuchni/łazience/wc, wymienić uszkodzoną rurę łączącą urządzenie gazowe z przewodem spalinowym i zaleca się zamontować nawiewniki w oknach mieszkania. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu w zakresie ogólnobudowlanym.

Mikołaja Zyblikiewicza 11a, mieszkanie nr 5a o powierzchni 18,56 m kw. Cena wywoławcza – 181 000 zł
Kamienica została wzniesiona w latach 1908-1909 w technologii tradycyjnej, położona jest w zwartym szeregu zabudowy wielomieszkaniowej. Budynek wyposażony jest w instalacje: elektryczną, gazową, wodno-kanalizacyjną, domofon, ogrzewanie indywidualne (piece kaflowe). Nieruchomość nie jest wpisana do rejestru zabytków indywidualną decyzją, natomiast figuruje w wojewódzkiej i gminnej. Z uwagi na zabytkowy charakter kamienicy należy przy ewentualnych pracach związanych z modernizacją lokalu mieszkalnego Nr 5a, uwzględnić: zachowanie sufitów z fasetami płytkimi, ograniczonymi do wklęsłego zaokrąglenia połaci przy styku z płaszczyznami ścian oraz wydatnymi, zdobionymi sztukaterią o motywach ornamentalno – kwiatowych z profilowanym listwowaniem, zachować stolarkę okienną, ewentualnie wymienić z zachowaniem istniejących podziałów i plastyki okna oraz zachować wewnętrzną drewnianą stolarkę /drzwi wejściowe oraz pomiędzy pokojami – dwuskrzydłowe, płycinowe, z ościeżnicami.
Lokal mieszkalny Nr 5a składa się z jednego pokoju położonego na poziomie drugiego piętra oraz z pomieszczenia przynależnego wc położonego na poziomie piwnic. Lokal wyposażony jest w instalację wodno-kanalizacyjną i elektryczną, które wymagają wymiany. W lokalu brak jest ogrzewania, lokal wyposażony jest w trzon kuchenny opalany węglem, który nie może być użytkowany. W kratce wentylacyjnej znajduje się anemostat ograniczający przepływ powietrza. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu w zakresie ogólnobudowlanym.

Kijowska 11 mieszkanie nr 54 o powierzchni 51.10 m kw. Cena wywoławcza – 390 000 zł
Budynek Nr 11 jest pięciokondygnacyjny, w całości podpiwniczony, wzniesiony w technologii tradycyjnej, na rzucie prostokąta. Fundamenty budynku są żelbetowe, ściany działowe i nośne murowane z cegły, stropodach betonowy, klatka schodowa o konstrukcji żelbetowej. Elewacja jest w stanie zadowalającym. Budynek jest przyłączony do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, elektrycznej, gazowej, centralnego ogrzewania zasilanego z sieci miejskiej i teletechnicznej. W budynku brak windy.
Lokal Nr 54 położony jest na czwartym piętrze budynku, w trzeciej klatce. Lokal składa się z pięciu pomieszczeń: dwóch pokoi, przedpokoju, kuchni oraz łazienki z wc. Wysokość pomieszczeń wynosi 2,75 m. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną 1-fazową, wodno – kanalizacyjną, gazową, centralnego ogrzewania zasilanego z sieci miejskiej, w lokalu brak jest centralnej ciepłej wody. W pomieszczeniach zamontowane są grzejniki żeliwne, żeberkowe. Przewody wentylacji grawitacyjnej pomieszczeń kuchni i łazienki oraz przewód spalinowy, do którego podłączony jest gazowy podgrzewacz wody użytkowej w dniu kontroli kominiarskiej tj. 20.05.2021 r. były drożne i wykazały prawidłowy ciąg. Rura odprowadzająca spaliny z podgrzewacza gazowego była podczas kontroli zabudowana, zgodnie z zaleceniami kominiarskimi należy zapewnić dostęp do wlotu do przewodu spalinowego i zastosować czujnik tlenku węgla. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu.

Krowoderska 49 mieszkanie nr 5 o powierzchni 98,23 m kw. Cena wywoławcza – 882 000 zł
Kamienica Nr 49 jest dwupiętrowym, podpiwniczonym budynkiem, położonym w zwartej zabudowie wielomieszkaniowej. Kamienica została wzniesiona w technologii tradycyjnej pod koniec XIX w. na rzucie prostokąta. Elewacja frontowa i klatka schodowa są odnowione. Nieruchomość nie jest wpisana do rejestru zabytków indywidualną decyzją, natomiast figuruje w gminnej ewidencji zabytków oraz położona jest na terenie układu urbanistycznego Stare Miasto w obrębie Plant, z uwagi na to podlega ochronie konserwatorskiej. Zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi w lokalu Nr 5 jest zachowana zabytkowa stolarka drzwiowa, w tym drzwi wejściowe do lokalu, w stosunkowo dobrym stanie, którą należy poddać pracom konserwatorskim z zachowaniem istniejących zabytkowych klamek. Ponadto częściowo zachowana została stolarka okienna, którą również należy odnowić i pozostawić z istniejącymi zabytkowymi klamkami (także okno pomiędzy łazienką i kuchnią- doświetlenie łazienki). Pozostałe bardziej współczesne okna można wymienić dostosowując do zabytkowych. Należy zachować parkiet dębowy o dużych klepkach, który należy odnowić wraz z listwami przypodłogowymi. Modernizację instalacji elektrycznej należy prowadzić w głównej mierze po starych trasach, podobnie instalacje wodno-kanalizacyjną i gazową.
Lokal Nr 5 położony jest na pierwszym piętrze budynku. Lokal składa się z ośmiu pomieszczeń: czterech pokoi, korytarza, kuchni, łazienki i wc. Do lokalu przynależy piwnica o powierzchni 4,76m2. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną 1-fazową, która wymaga wymiany, wodno – kanalizacyjną i gazową, która wymaga wymiany na instalację spawaną. W październiku 2017 r. w lokalu został zmieniony przez ówczesnego najemcę system ogrzewania w ramach realizacji Programu Ograniczania Niskiej Emisji na gazowe etażowe. Z uwagi na udzieloną na wymianę dotację konieczne jest kontynuowanie tego systemu ogrzewania w lokalu do października 2022 r. Lokal posiada wentylację w kuchni i łazience. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu.

Słowackiego 58 mieszkanie nr 11 o powierzchni 107,82 m kw. Cena wywoławcza – 769 000 zł
Kamienica Nr 58 stanowi element zwartej zabudowy narożnika al. Juliusza Słowackiego i ul. Śląskiej, jest to budynek o pięciu kondygnacjach nadziemnych, podpiwniczony. Kamienica została wzniesiona w latach 1930-1931 r. wg. projektu Alfreda Diducha i Stefana Landsbergera w technologii tradycyjnej. Nieruchomość położona jest na obszarze układu urbanistycznego obszaru zachodniej części Alei Trzech Wieszczów wraz z wnętrzem urbanistycznym Placu Inwalidów wpisanym do rejestru zabytków oraz podlega całkowitej ochronie konserwatorskiej w zapisach sporządzanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Mazowiecka”. Zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi w lokalu mieszkalnym Nr 11 stwierdzono obecność oryginalnych elementów wyposażenia wnętrza w postaci drewnianych, płycinowych drzwi wejściowych z adresownikiem oraz profilowanymi listwami dekoracyjnymi ujmującymi obustronnie drzwi, kompletnej stolarki drzwiowej wewnętrznej z przeszkleniami i profilowanymi listwami wokół drzwi oraz drzwi balkonowych, stolarki okiennej w formie drewnianych okien skrzynkowych z parapetami oraz z klamkami i szyldami klamek, parkietów łączonych (bez progów), a także oryginalnej wnęki na licznik z drzwiczkami oraz klamką. Miejski Konserwator Zabytków nie wniósł zastrzeżeń wobec zamiaru zbycia przedmiotowego lokalu, jednak w przypadku podjęcia remontu mieszkania konieczne będzie uwzględnienie następujących warunków konserwatorskich: należy zachować drzwi wejściowe do lokalu wraz z adresownikiem i obramieniem drzwi, zaleca się przeprowadzenie prac renowacyjnych obejmujących malowanie drzwi po uprzednim rozpoznaniu historycznej kolorystyki oraz odtworzenie klamki na wzór oryginalnej z zachowaniem formy i materiału. Projekt nowej klamki i kolorystyki drzwi należy uzgodnić w Biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków. Ponadto należy zachować i poddać renowacji kompletną stolarkę drzwiową wewnętrzną wraz z oryginalnymi klamkami i przeszkleniami, w przypadku ponownego otwarcia połączenia komunikacyjnego między dwoma pokojami (obecnie drzwi zamknięte na stałe), należy odtworzyć klamkę na wzór oryginalnej. Zaleca się renowację oryginalnych okien skrzynkowych. W przypadku złego stanu zachowania dopuszcza się wymianę na nowe okna drewniane, pod warunkiem powtórzenia wymiarów, podziałów, proporcji, kształtu profili oraz białej kolorystyki, w elewacji tylnej dopuszcza się zastosowanie okien jednoramowych. Zaleca się także przełożenie oryginalnych klamek okiennych. W przypadku zamiaru wymiany stolarki okiennej, przed przystąpieniem do prac należy dokonać stosownego uzgodnienia z Miejskim Konserwatorem Zabytków. W przypadku zamiaru wymiany płytek w łazience i wc zaleca się rozpoznanie występowania oraz ewentualne odsłonięcie oryginalnego pokrycia podłogowego (prawdopodobnie wykonanego z lastriko), jednak w razie konieczności położenia nowych płytek należy położyć je na oryginalnej posadzce, nie usuwając jej. Parkiety w przedpokoju, hallu i trzech pokojach powinny zostać zachowane i poddane renowacji. Pozyskana opinia zawierająca wytyczne konserwatorskie Miejskiego Konserwatora Zabytków nie zwalnia z obowiązku uzyskania odrębnych uzgodnień wynikających z przepisów prawa budowlanego lub innych przepisów szczególnych.
Lokal Nr 11 położony jest na trzecim piętrze budynku, składa się obecnie z dziesięciu pomieszczeń: trzech pokoi, przedpokoju, hallu, spiżarni, aneksu, kuchni, wc oraz łazienki. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną, wodno – kanalizacyjną, gazową, centralnego – ogrzewania zasilanego z sieci miejskiej oraz wentylacyjną. Przewody kominowe – wentylacja w łazience, wc i kuchni oraz przewód łazienkowy od piecyka gazowego podczas kontroli kominiarskiej wykazywały ciągi kominowe. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu.

Więcej szczegółów – terminy oględzin mieszkań, wysokość wadium, zasady udziału w licytacjach – można znaleźć na Przetargi i rokowania na zbycie nieruchomości- Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa – BIP MK

(GEG)

Najnowsze

Co w Krakowie