Kolejna ulica w przebudowie. Będą zmiany w organizacji ruchu

Od jutra prace związane z rozbudową ul. Jakubowskiego przeniosą się na pas po północnej stronie. – Kierowcy będą mieli do dyspozycji nową nawierzchnię asfaltową położoną na pasie po stronie Szpitala Uniwersyteckiego. Na ul. Jakubowskiego utrzymany będzie jeden kierunek ruchu – podaje Zarząd Inwestycji Miejskich.

Budowane jest pierwsze z rond, które powstaną w ramach kontraktu. Wcześniej, przebudowana została infrastruktura podziemna – w najbliższych dniach, na pasie południowym Jakubowskiego ułożone będą pierwsze warstwy asfaltu, tak by z tego nowego fragmentu ulicy mogli korzystać kierowcy.

„Poza zamianą pasa ruchu tymczasowa organizacja związana z realizacją inwestycji niewiele się zmieni. Nadal utrzymany będzie jeden kierunek – kierowcy będą mogli dojechać do placówek szpitalnych od strony ulicy Kostaneckiego. Natomiast wyjazd do ul. Wielickiej będzie zapewniony z wykorzystaniem ul. dr Marii Orwid. Ruch pieszych zostanie przełożony na stronę południową ul. Jakubowskiego. Ponadto, podobnie jak to miało miejsce wcześniej, występować będą lokalne zawężenia przy dojeździe do Jakubowskiego od strony ul. Kostaneckiego. Warto Pamiętać też, że w rejonie prowadzonych robót obowiązują zakazy zatrzymywania się” – podaje ZIM.

Rozbudowa ul. Jakubowskiego ma poprawić obsługę komunikacyjną tej części Prokocimia, gdzie zlokalizowane są m.in. duże placówki medyczne. Inwestycja rozpoczęła się w drugiej połowie 2021 r. Rozbudowa ul. Jakubowskiego ma się zakończyć w tym roku.

„W ramach inwestycji rozbudowana zostanie ul. Jakubowskiego, powstaną trzy ronda, wybudowane będą chodniki po obu stronach, uporządkowana zostanie kwestia parkowania, przebudowane zostanie skrzyżowanie ul. dr Marii Orwid z ul. Wielicka wraz z budową lewoskrętu w kierunku centrum. Powiększona będzie pętla autobusowa, co pozwoli na przyjęcie większej liczby kursów. Koszt zadania to około 10,3 mln zł” – podaje ZIM.

 

Najnowsze

Co w Krakowie