Kolejne kontrowersje wokół arcybiskupa Jędraszewskiego. Mocne zarzuty!

fot. Tomasz Cichocki

Arcybiskup krakowski Marek Jędraszewski został gościem cotygodniowej audycji Radia Kraków, co nie podoba się członkom rady programowej. Sprawę opisała „Gazeta Wyborcza”, za co oberwało się jej od naczelnego Radia Kraków.

Skomplikowane? No to po kolei. Jędraszewski gości w studiu „RK” w każdą niedzielę o godz. 11.05.

„Nie ma swojej audycji, ale – wzorem wojewody małopolskiego Piotra Ćwika (PiS) – jest gościem cotygodniowej „Rozmowy z…” – podaje „GW” i przypomina, że obie audycje prowadzi Mariusz Bartkowicz, prezes zarządu i redaktor naczelny RK.

Pomysł z goszczeniem arcybiskupa Jędraszewskiego nie wszystkim się jednak spodobał.

– Próbowałam interweniować w tej sprawie natychmiast, kiedy usłyszałam o tej propozycji ramówkowej. Zresztą nie byłam jedyną osobą, którą ten pomysł zaniepokoił. W odpowiedzi usłyszeliśmy tylko, że warto postawić na osobę kontrowersyjną, która wzbudza emocje – mówi „GW” Anna Kozłowska-Kalbarczyk, członkini Rady Programowej Radia Kraków.

O opinię został poproszony również prezes Bartkowicz, no i zaczęło się. Na czołówce portalu „RK” właśnie pojawił się artykuł: „Wyborcza poszła spać”, w którym naczelny RK atakuje dziennikarkę GW.

„Dziękując za darmową reklamę, apeluję do dziennikarzy i redaktorów z grupy Agora o przestrzeganie standardów dziennikarstwa, na wierność którym zawsze się powoływali. […] istnieją poważne wątpliwości co do obiektywizmu, bezstronności i czystości intencji – reprezentowanej przez Panią Redakcji” – pisze prezes w oświadczeniu, zarzucając dziennikarzom „GW” działanie wbrew etyce.

Szczegóły oraz całe oświadczenie prezesa RK można przeczytać TUTAJ

kg

Zobacz także