Kolejne remonty w Krakowie! Sprawdźcie jak jeździć, by nie stanąć w korkach

Sporo dzieje się na krakowskich drogach, jeśli chodzi o remonty. Z tego powodu Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje o kolejnych zmianach.

„Uwaga kierowcy i pasażerowie KMK! Od poniedziałku (07.05) rozpocznie się remont nawierzchni jezdni oraz chodników na ul. Olszyny na odcinku od wiaduktu kolejowego do ul. Grochowskiej. Planowane zakończenie remontu 09.06.2018. Ruch samochodowy podczas remontu zostanie zachowany” – podaje ZIKiT.

Przypominamy też, że od poniedziałku (07.05) nastąpi kolejny etap prac na ul. Cechowej polegający na robotach kanalizacyjnych przez  MPWiK pod tarczą skrzyżowania ul.Cechowej z ul.Podedworze, następnie ZIKiT przystąpi do prac drogowych na tym samym skrzyżowaniu co potrwa do 19 maja. Dojazd do ul.Podedworze będzie możliwy tylko od strony ul.Bochenka. Kierunek jazdy ul. Niebieska-ul. Rżącka będzie utrzymany bez zmian.

Również 7 maja rozpoczną się prace nad przepustem potoku Sudół Dominikański pod ul. Dobrego Pasterza. Przebudowany przepust będzie miał teraz dwukrotnie większy przekrój co zapewni bezpieczeństwo przeciwpowodziowe mieszkańcom Prądnika Czerwonego. Przejezdności nad przepustem zostanie przywrócone 4 czerwca.

linia 139 – będzie kursować na trasie czasowo zmienionej: od Kombinatu do Ronda Barei bez zmian, następnie ul. Strzelców, Powstańców, Łepkowskiego (powrót: Majora), Dobrego Pasterza i dalej bez zmian do Mydlnik. Przystanek „Olszecka” w obu kierunkach będzie nieczynny. Przystanek „Rondo Barei” w kierunku Mydlnikzostanie przeniesiony na ul. Strzelców. Na trasie objazdowej autobusy będą się zatrzymywać tylko na przystanku „Majora”. Na pozostałych przystankach linia NIE będzie się zatrzymywać;

linia 184/484 – będzie kursować na kolejnej trasie czasowo zmienionej: od Os. Kurdwanów/Swoszowic Autostrady do Ronda Barei bez zmian, następnie ul. Strzelców do Prądnika Czerwonego. Przystanki: „Olszecka”, „Majora”, „Sudolska”, „Powstańców” oraz „Powstańców Garaże” w obu kierunkach będą nieczynne. Przystanek „Rondo Barei” w kierunku Prądnika Czerwonego zostanie przeniesiony na ul. Strzelców. Na trasie objazdowej autobusy będą się zatrzymywać na przystanku „Strzelców”.

mk, ZIKiT

zdjęcie tytułowe / fot. Jan Lorek

Zobacz także