Kolejne zatrzymania w sprawie mafii śmieciowej [wideo]

Policjanci zatrzymali kolejnych członków mafii śmieciowej. Wpadli po powrocie z zagranicy, gdzie załatwiali interesy związane z upłynnianiem lewego towaru. Jak się okazuje sprawa ma wymiar międzynarodowy.

Przypomnijmy, pierwsze zatrzymania miały miejsce na przestrzeni ostatniego półrocza. Wówczas zarzuty usłyszały trzy osoby. We wtorek policjanci przeprowadzili akcję, podczas której zatrzymanych zostało pięciu przestępców.

Dziś rano odbyły się kolejne zatrzymania. W rękach funkcjonariuszy znaleźli się dwaj mężczyźni, 37- i 27-letni. – Starszy z nich organizował transport „towaru” oraz wynajmował na fałszywe dokumenty hale. Jak ustalili policjanci, był również odpowiedzialny za zapełnienie niebezpiecznymi substancjami szeregu magazynów na terenie Czech. Młodszy z mężczyzn dopilnowywał rozładunku w halach zarówno w Polsce jak i u naszych południowych sąsiadów – wyjaśnia Sebastian Gleń, rzecznik Małopolskiej Policji.

Obaj usłyszą zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która wbrew przepisom magazynowała oraz transportowała odpady lub substancje w warunkach zagrażających życiu lub zdrowiu wielu osób lub spowodować znaczne zniszczenia w środowisku naturalnym, a także oszustwa.

Dzięki współpracy z czeską policją, udało się zlokalizować magazyny usytuowane na za południową granicą, w których polscy mafiosi składowali groźne chemikalia. Funkcjonariusze z Czech zatrzymali także swojego obywatela, który współpracował ze sprawcami przy wynajmowaniu hal.

Policjanci podkreślają, że śledztwo jest wielowątkowe i nie wykluczone są dalsze zatrzymania.

Zobacz także