Kolejne zatrzymanie w sprawie ataku na 14-latka

Policjanci zatrzymali kolejnego sprawcę napadu na 14-latka, do jakiego doszło 1 czerwca na osiedlu Albertyńskim w Nowej Hucie.

Przypomnijmy, do napaści doszło 1 czerwca w godzinach popołudniowych. Sprawcy zaatakowali chłopca drewnianą pałką i maczetą. Ofiara z ranami ciętymi i rąbanymi trafił do jednego z krakowskich szpitali.

We wtorek funkcjonariusze zatrzymali dwóch nieletnich 14- i 16-latka podejrzanych o udział w napadzie. Jak się okazało, to niejedyni uczestnicy bójki.

– Analiza zebranego materiału dowodowego, pozwoliła śledczym na zweryfikowanie zarówno przebiegu zajścia, jak i osób biorących w nim udział. Policjanci ustalili, że w pobiciu bezpośredni udział wziął zatrzymany 3 czerwca 16-letni mieszkaniec Nowej Huty, posługujący się podczas zdarzenia drewnianą pałką – oraz jego posługujący się maczetą rówieśnik który do tamtej chwili nie został zatrzymany – wyjaśnia Sebastian Gleń, rzecznik Małopolskiej Policji.

W kolejnym etapie dochodzenia kryminalni  poszukiwali drugiego ze sprawców. Nie było go w miejscu zamieszkania, jednak  4 czerwca sam zgłosił się z adwokatem do komisariatu. 16-latek został zatrzymany  i usłyszał zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 5 czerwca na wniosek Policji, sąd postanowił o umieszczeniu również tego współsprawcy czynu karalnego w schronisku dla nieletnich.

16-latkom grozi pobyt w zakładzie poprawczym, w którym mogą przebywać do ukończenia 21 roku życia.

Najnowsze

Co w Krakowie