Kolejne zmiany dla pasażerów MPK!

Pasażerowi autobusów i tramwajów nie mają ostatnio łatwego życia. W Krakowie co chwilę zmieniają się rozkłady, a nawet trasy poszczególnych linii. Tym razem utrudnienia czekają na osoby poruszające się w rejonie Kopca Wandy.W piątek (18 marca) rozpoczynają się tam prace związane z budową węzła drogi S7.

W sobotę 19 marca wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Ptaszyckiego. Linia 10kursować będzie z Łagiewnik do Placu Centralnego im. R. Reagana bez zmian, następnie przez al. Solidarności i ul. Ujastek Mogilski do przystanku „Fort Mogiła”, gdzie tramwaj powróci na swoją stałą trasę do Pleszowa. Natomiast linia 16 pojedzie zMistrzejowic do Placu Centralnego im. R. Reagana bez zmian, następnie al. Solidarności i ul. Ujastek Mogilski do Kopca Wandy. Przystanek końcowy i początkowy „Kopiec Wandy” dla linii 16 zlokalizowany będzie przy ul. Ujastek Mogilski przed zjazdem na pętlę.

W zamian uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa 716, która kursować będzie po trasie: Pleszów – Igołomska, Ptaszyckiego, al. Jana Pawła II – Plac Centralny im. R. Reagana z częstotliwością co 20 minut. Autobusy linii 716 będą zatrzymywać się na przystankach: Pleszów, Koksochemia NŻ, Brama nr 5 NŻ, Jeżynowa NŻ, Fort Mogiła NŻ, Bardosa NŻ, Suche Stawy, Klasztorna, Os. Na Skarpie, Plac Centralny im. R. Reagana (po zawróceniu).

Od 21 marca (poniedziałek) przywrócony zostanie ruch tramwajów na ul. Ptaszyckiego, natomiast wstrzymany będzie ruch tramwajów na odcinku Kopiec Wandy – Pleszów. W związku z tym wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

 • linia 10 zostanie zawieszona;
 • linia 16 kursować będzie po dotychczasowej zmienionej trasie przez al. Solidarności i ul. Ujastek Mogilski do Kopca Wandy;
 • linia 21 kursować będzie na skróconej trasie z Osiedla Piastów do Kopca Wandy;
 • linia 716 – zostaje zlikwidowana.

W zamian uruchomione zostaną zastępcze linie:

 • linia 70 – zastępcza linia tramwajowa kursująca po trasie: Łagiewniki – Wadowicka, Kalwaryjska, Krakowska, Stradomska, św. Gertrudy, Westerplatte, Lubicz, Mogilska, al. Jana Pawła II, Ptaszyckiego – Bardosa z interwałem co 10 minut w godzinach szczytów komunikacyjnych oraz co 20 minut poza godzinami szczytów i w dni wolne od pracy;
 • linia 710 – zastępcza linia autobusowa kursująca po trasie: Pleszów – Igołomska, Ptaszyckiego, Bulwarowa, al. Solidarności – Kombinat z interwałem co 20 minut przez wszystkie dni tygodnia. Autobusy linii 710 będą zatrzymywać się na przystankach: Pleszów, Koksochemia NŻ, Brama nr 5 NŻ, Jeżynowa NŻ, Fort Mogiła NŻ, Bardosa (w rejonie końcówki tramwajowej), Suche Stawy, Klasztorna (w kierunku Pleszowa), Bulwarowa Ogródki Działkowe NŻ (w kierunku Kombinatu), Os. Willowe (w kierunku Pleszowa), Bulwarowa NŻ, Kombinat (pętla – dla wysiadających), Kombinat (pętla – dla wsiadających), Kombinat (na al. Solidarności w kierunku Pleszowa).

Kolejne zmiany przewidziane są 23 marca (środa). Linia 710 kursować będzie po nowej trasie: Pleszów – Igołomska, Ptaszyckiego – zawrotka w rejonie końcówki Bardosa – Ptaszyckiego, Ujastek Mogilski, al. Solidarności – Kombinat. Autobusy linii 710 będą zatrzymywać się na przystankach: Pleszów, Koksochemia NŻ, Brama nr 5 NŻ, Jeżynowa NŻ, Fort Mogiła NŻ, Bardosa (jednokrotnie w kierunku Kombinatu, dwukrotnie w kierunku Pleszowa), Kopiec Wandy NŻ, Kombinat (pętla – dla wysiadających), Kombinat (pętla – dla wsiadających), Kombinat (na al. Solidarności w kierunku Pleszowa).

Jednocześnie linia 211 kursować będzie przez zawrotkę na ul. Ptaszyckiego w rejonie tymczasowego przystanku „Bardosa”. Autobusy 211 dodatkowo będą zatrzymywać się na przystanku „Bardosa” (jednokrotnie w kierunku Kombinatu, dwukrotnie w kierunku Pleszowa).

Zasady zachowania biletów okresowych:

Bilety okresowe wykupione na linię numer 10 zachowują ważność:

 • w tramwajach linii zastępczej 70 na całej trasie przejazdu;
 • w autobusach linii zastępczej 710 na odcinku Pleszów – Bardosa;
 • w autobusach linii zastępczej 716 na całej trasie przejazdu;
 • w autobusach linii 211 na odcinku Pleszów – Bardosa.

Bilety okresowe wykupione na linię 16 zachowują ważność:

 • w tramwajach linii zastępczej 70 na odcinku Plac Centralny im. R. Reagana – Bardosa;
 • w autobusach linii zastępczej 710 na odcinku Kombinat – Bardosa;
 • w autobusach linii zastępczej 716 na odcinku Plac Centralny im. R. Reagana – Bardosa;
 • w autobusach linii 211 na odcinku Kombinat – Bardosa.
 • we wszystkich pojazdach na trasie linii 123 na odcinku Mistrzejowice – Klasztorna;
 • we wszystkich pojazdach na trasie linii 153 na odcinku Rondo Piastowskie – Klasztorna;
 • we wszystkich pojazdach na trasie linii 174 na odcinku Plac Centralny im. R. Reagana – Kombinat;
 • we wszystkich pojazdach na trasie linii 193 na odcinku Rondo Piastowskie – Klasztorna.

Bilety okresowe wykupione na linię 21 zachowują ważność:

 •     w autobusach linii zastępczej 710 na całej trasie przejazdu;
 •     w autobusach linii 211 na odcinku Pleszów – Kombinat.

(ip)

Zobacz także