Kolejne zmiany w komunikacji miejskiej w Bronowicach

Startuje nowy etap prac, więc od dziś zaczynają się zmiany w przebiegu zastępczych linii autobusowych w Bronowicach. Jakich? Szczegóły poniżej.

Na obszarze Starego Miasta przebieg linii nie ulega zmianie. Autobusy zastępcze z ul. Kazimierza Wielkiego nadal będą wjeżdżały w ul. Łobzowską, dalej ul. Garbarską i będą kończyły kurs przy Teatrze Bagatela. Powrót ulicami: Podwale, Garbarską i Karmelicką do placu Inwalidów. Następnie ul. Pomorską wjadą na ul. Kazimierza Wielkiego, aby pojechać w stronę Bronowic.

Po zmianach w przyszłym tygodniu autobusy linii nr 704 zaczną przejeżdżać z ul. Kazimierza Wielkiego w ul. Smoluchowskiego i z niej będą skręcały w ul. Lea. Następnie ul. Młodej Polski i Rydla do ul. Bronowickiej, a stamtąd do pętli na osiedlu Widok. Powrót ulicami Bronowicką, Przybyszewskiego, Zarzecze, Lea i Smoluchowskiego do ul. Kazimierza Wielkiego.

Zmianom ulegnie też przebieg linii autobusowej nr 713. Autobusy tej linii wyjadą z ul. Kazimierza Wielkiego w ul. Smoluchowskiego i dalej przez Lea, Młodej Polski i Rydla dojadą do pętli tramwajowej w Bronowicach, gdzie zaplanowano przystanek końcowy. W stronę Teatru Bagatela autobusy pojadą z pętli najpierw w kierunku Bronowic, by skręcić w ulicę Przybyszewskiego i z niej przez ul. Zarzecze do ul. Lea i dalej – tak jak autobusy linii 704. Zmiana ta jest skierowana do mieszkańców, którzy nie będą już mogli korzystać z autobusów na ul. Bronowickiej.

Częstotliwość przejazdów zostanie zachowana. Wyznaczone zostaną nowe przystanki tymczasowe na odcinkach, po których dotąd autobusy się nie poruszały.

Zmiana wchodzi w życie we wtorek, 13 listopada. W tym czasie może też dojść do ograniczenia ruchu na skrzyżowaniu al. Kijowskiej z ul. Królewską. Wykonawca może wprowadzić na nim ruch wahadłowy.

jk, ZIKiT

zdjęcie tytułowe / fot. MPK

Najnowsze

Co w Krakowie