Kolejny deszczowy dzień? Mamy propozycje jak go spędzić

Środa w Krakowie będzie pełna muzyki, sztuki i rozmów wokół dalekich krajów i obyczajów ich mieszkańców. Mimo niesprzyjającej aury, warto zapoznać się ze szczegółami kulturalnego kalendarium miasta na dziś!

Jeśli dziś środa, to czeka nas Matinées, czyli kolejna odsłona cyklu koncertów edukacyjnych dla juniorów i seniorów Capelli Cracoviensis. Dzisiejsze spotkanie poświęcone będzie twórczości gigantów historii muzyki. Tytuł koncertu brzmi bowiem „Beethoven Mozart Haydn”. Podczas koncertu na fortepianie zagra Wioletta Fluda. Koncert rozpoczyna się o godz.11.00 i potrwa około jednej godziny wraz z komentarzem. Spotykamy się w auli bł. Jakuba przy ul. Franciszkańskiej 4.

„Szalone nożyczki” to oczywiście jeden z przebojów teatru Bagatela ostatnich piętnastu lat. Kto jeszcze nie miał okazji zobaczyć tej sztuki lub chce ponownie pośmiać się z perypetii jej bohaterów, a właściwie włączyć się w losy bohaterów dziś popołudniem. „Szalone nożyczki” to bowiem pierwsze w Polsce interaktywne przedstawienie, w którym przebieg akcji zależy w dużej mierze od publiczności. Niezwykła komedia kryminalna z niespodzianką rozgrywająca się w wyjątkowym krakowskim salonie fryzjerskim, nad którym mieszka upiorna pianistka. Początek o godz. 16.00, na Dużej Scenie teatru Bagatela.

Dziś rozpoczyna się siódma już edycja festiwalu Wydział Sztuki w Mieście. Jego temat przewodni brzmi „Satelita” i jest zainspirowany 50. rocznicą lądowania człowieka na Księżycu. Wydarzeniem rozpoczynającym festiwal młodej sztuki będzie wernisaż „Hello Design!” o godz. 18.00 w Cricotece. Zwieńczeniem cyklu wernisaży, pokazów filmowych i akcji performatywnych będzie artystyczny piknik przed siedzibą wydziału przy ul. Mazowieckiej. Szczegóły wydarzenia znajdziemy na stronie www.wydzialsztuki.up.krakow.pl.

Warto również zajrzeć dziś do Księgarni Pod Globusem! Czeka nas tam kolejna krakowska premiera Wydawnictwa Poznańskiego. „Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu” to reportaż Agaty Romaniuk, który przedstawia mieszkańców tego kraju i ich perypetie, czy wręcz kłopoty miłosne. Spotkanie poprowadzi Łukasz Wojtusik. Początek o godz. 18.00 przy ul. Długiej 1!

Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert „Gwiazdy Wolności” na placu Szczepańskim. Wystąpią Kayah, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk, Grzegorz Hyży, Anna Karwan, Margo, Gromee, Janusz Radek oraz Chłopcy z Placu Broni. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie