Kolejny dzień utrudnień w Krakowie, sprawdź!

Przed nami kolejny dzień zmagań z utrudnieniami na krakowskich ulicach, drogach, torach i traktach pieszych. Środa to dzień przyjazdu pierwszego pielgrzyma Światowych Dni Młodzieży – papieża Franciszka.

Już koło południa zaczną się w Krakowie kolejne problemy – a to wszystko z powodu przejazdu kolumny papieskiej. Na cztery godziny przed przejazdem zamknięte będą dla ruchu samochodowego:

Organizacja ruchu
Organizacja ruchu

od 12 do 18 nie pojedziemy – obwodnicą Bielan, Mirowską, Księcia Józefa, Kościuszki, Zwierzyniecka, Straszewskiego, Podzamcze, Droga na Wawel.

Od 12.30 do 20 zamknięte zostaną – Podzamcze, Straszewskiego.Co ważne dla poruszających się komunikacją miejską – tramwaje i autobusy na tych ulicach też zostaną zatrzymane ale tylko na godzinę przed przejazdem kolumny. Od wczoraj zamknięta całkowicie jest ulica Franciszkańska.

Kolejna dobra informacja to, jak zapewnia ZiKiT – nie zostanie zamknięty dojazd na lotnisko Balice od A4 – mogą jednak wystąpić chwilowe utrudnienia spowodowane przejazdem pojazdów ze specjalnymi uprawnieniami.
Cały czas jednak zamknięte są zjazdy na węzłach: Bielany, Tyniec, Skawina i Kraków Południe.

Strefy organiczenia ruchu

Należy pamiętać, że już od wczoraj funkcjonują w mieście dwie strefy ruchu: w Okolicach Błoń i Łagiewnik. ZiKiT przewiduje, że największe utrudnienia mogą dzisiaj wystąpić właśnie w okolicach Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Spodziewane jest tam około 80 tysięcy pielgrzymów. W związku z tym, MPK planuje uruchomienie dodatkowej linii autobusowej między Łagiewnikami, a Matecznym.

W związku dużymi utrudnieniami dla samochodów krakowskie MPK zachęca do przemieszania się komunikacją miejską – cały czas obowiązuje specjalny bilet za 15 zł ważny od 26 31 lipca na każdą linie i dowolną liczbę przejazdów – nie trzeba go kasować.

(bg)

Najnowsze

Co w Krakowie