Kolejny eksperyment. Tym razem serce Kazimierza zamknięte dla samochodów!

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu cały czas próbuje zaleźć optymalne rozwiązanie dla ruchu na Kazimierzu. Tym razem postanowiono zamknąć kilka ulic.

Dzielnica całkowicie nie zostanie odseparowana od pojazdów, ale na mniejsze uliczki wjazd będą miały tylko pojazdy uprzywilejowane.

„Dojazd do głównych ulic tego zabytkowego obszaru (Miodowa, Dietla, Józefa, Krakowska, Dajwór, Starowiślna) będzie możliwy dla wszystkich. Na mniejsze, wewnętrzne uliczki, wjazd będą mieli mieszkańcy, dostawcy, taksówkarze oraz goście hotelowi” – podaje ZIKiT.

Urzędnicy dodają, że aby kierowców zniechęcić do krążenia po dzielnicy  fragment ulicy Miodowej, między ul. Bożego Ciała i Brzozową, będzie jednokierunkowy (przejazd będzie możliwy tylko w kierunku do Starowiślnej, na pozostałym odcinku pozostaną dwa kierunki, tak jak obecnie).

A będzie to wyglądało mnie więcej tak:

fot. ZIKiT

„Dodatkowo na ul. Dietla, na skrajnych pasach pomiędzy ul. Krakowską i Starowiślną,  wyznaczone zostaną miejsca do parkowania dostępne nocami (pomiędzy godz. 22, a 7) i weekendy” – informuje ZIKiT.

Nowy porządek zacznie obowiązywać za kilka tygodni.

dn

fot. Google Maps 

Najnowsze

Co w Krakowie