Kolejny kryty basen w Krakowie. Ale dopiero za 4 lata

Musisz przeczytać

Przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 na os. Bohaterów Września 13 w Nowej Hucie powstanie kryty basen. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie ogłosił przetarg dotyczący 25-metrowego basenu o głębokości 180 cm z podnoszonym dnem na szerokości 3 torów.

Budynek pływalni będzie piętrowy, niepodpiwniczony. Będzie miał dostęp z dwóch stron: poprzez hol główny dla użytkowników komercyjnych (od ul. Bitwy nad Bzurą) oraz poprzez łącznik dla uczniów szkoły. Główny zespół szatni znajdzie się na tym samym poziomie co przewiązka łącząca piwnicę szkoły z zaprojektowanym budynkiem.

Przebieralnie zaprojektowano w klasycznym układzie z podziałem na część damską i męską. Każdy zespół szatniowy zawiera po 2 kabiny indywidualne do przebierania, w tym jedną przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Łączna ilość szafek wynosi ok. 30, w równym podziale na szatnie damską i męską. Szatnie mogą być użytkowane przez grupy zorganizowane, np. klasy szkolne, jak i przez użytkowników indywidualnych. Obiekt wyposażony jest w sanitariaty z umywalkami dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz natryski otwarte. Zaprojektowano po 5 natrysków damskich i męskich (w tym po 1 dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych).

W hali basenu będzie sześciotorowa niecka o wymiarach 25 m x 16 m, o głębokości 180 cm, z dnem podnoszonym na szerokości 3 torów. Będzie też miejsce na wannę jacuzzi. Hala zostanie doświetlona światłem dziennym poprzez przeszklenia zlokalizowane wzdłuż basenu oraz poprzez przeszklenie wokół jacuzzi, od strony południowej basenu.

Na budowę krytej pływalni w Nowej Hucie wykonawca będzie miał prawie 4 lata (198 tygodni).

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca