Remont i kolejne korki na południu Krakowa

Kierowców czeka kolejne poważne utrudnienie w ruchu na południu Krakowa. W nocy z wtorku na środę rozpoczynają się prace związane z remontem fragmentu ul. Zakopiańskiej. Ruch będzie odbywał się jedynie po jednym pasie w każdym z kierunków, co może oznaczać potężne problemy i kilometrowe korki.

Prace na ul. Zakopiańskiej będą odbywały się na odcinku od ul. Brożka do ul. Kościuszkowców. Początkowo drogowcy zajmą jezdnię na wysokości ul. św. Faustyny. Roboty będą podzielone na cztery etapy, każdy z nich będzie trwał około 10 dni. Prace będą polegały na zamknięciu jednej z połówek jezdni i ruch samochodowy poprowadzony zostanie w obu kierunkach po jednym pasie.

Całość remontu powinna zakończyć się w ostatnich dniach maja. Warto przypomnieć jednak, że wciąż trwa budowa łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki, która powoduje ogromne utrudnienia dla kierowców jadących przez skrzyżowanie ul. Powstańców Śląskich – Wielicka – Powstańców Wielkopolskich. Dodatkowe prace na ul. Zakopiańskiej mogą jedynie zwiększyć korki, które ustawiają się w południowej części miasta.

(pt)

fot. Jan Lorek

Najnowsze

Co w Krakowie