Kolejny trudny dzień na A4

Autostrada A4 ponownie zamieniła się w samochodowy… parking. Dziś (24 maja, przyp. red.) od rana, kierowcy podróżujący w kierunku Katowic muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami. Przyczyną jest kolizja, do której doszło po godzinie 7 na wysokości stopnia wodnego Kościuszko. W kierunku Katowic ustawia się kilkukilometrowy korek, który sięga zjazdu na Łagiewniki.

W okolicy stopnia wodnego Kościuszko doszło do zderzenia trzech pojazdów osobowych. Na miejscu utworzyły się duże utrudnienia, bo kierowcy mogą korzystać tylko z jednego pasa ruchu w kierunku Katowic.

Do kolizji czterech samochodów doszło również na przeciwległym pasie ruchu w stronę Tarnowa, ale utrudnienia w tym miejscu są zdecydowanie mniejsze i kierowcy zatrzymują się na wysokości zjazdu na Skawinę.

W wypadkach nikt nie został poważnie ranny, ale służby szacują, że usuwanie samochodów może potrwać jeszcze kilkadziesiąt minut – kierowcy powinni ściągać nogę z gazu i uzbroić się w cierpliwość lub szukać objazdu zakorkowanego odcinka obwodnicy przez miasto, choć tu również będą musieli liczyć się z korkami m.in. na ul. Jugowickiej.

(pt)

Zobacz także