Kolejowa gratka na Dzień Dziecka: specjalny pociąg dookoła Krakowa. Mamy dla Was bilety

Nie masz jeszcze planów na Dzień Dziecka? No to już masz! Koleje Małopolskie organizują nietypową wycieczkę, a my mamy dla naszych Czytelników do wygrania pięć biletów dla całej rodziny.

– Promocja kolei wśród mieszkańców Małopolski to jeden z naszych podstawowych celów. W związku z tym 1 czerwca z myślą o najmłodszych uruchamiamy specjalny pociąg dookoła Krakowa – mówi nam prezes Kolei Małopolskich Grzegorz Stawowy.

Pociąg pojedzie trasą Kraków Główny – Kraków Batowice – Kraków Nowa Huta – Kraków Płaszów – Kraków Główny. Ponad 40-kilometrowa podróż obejmie zarówno odcinki, po których dziś kursują pociągi Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, jak również takie po których ostatni regularny pociąg pasażerski przejechał wiele lat temu.

– Pozwoli to zobaczyć różne oblicza współczesnej kolei w Krakowie – dodaje prezes Stawowy.

Pociąg w postaci nowoczesnego czterowagonowego pojazdu Newag Impuls wyruszy w trasę 1 czerwca o godzinie 9:55 z peronu 5 stacji Kraków Główny. Powrót planowany jest na godzinę 11:05.

Wygraj bilet!

Portal KRKnews ma dla swoich Czytelników 5 biletów okolicznościowych dla dzieci wraz z opiekunami. Aby wziąć udział w naszej zabawie i wygrać bilety, wystarczy napisać do nas maila (redakcja@krknews.pl). W tytule wpiszcie Koleje Małopolskie, a w treści kilka słów uzasadnienia, dlaczego chcecie się wybrać na wycieczkę Kolejami Małopolskimi. Na maile czekamy do wtorku (30 maja) do godziny 15.00.

(rg)

Zobacz także