Kombinat truje krakowian? Sprawdźmy

Musisz przeczytać

Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska chce mieć na oku krakowski kombinat. Po awariach, które w maju spowodowały wyrzuty ogromnych ilości pyłu, urzędnicy uznali, że w sąsiedztwie zakładu powinna stanąć stacja monitoringu jakości powietrza, która da odpowiedź na pytanie, jak bardzo szkodliwe dla życia krakowian są problemy techniczne kombinatu.

W budżecie Krakowa zarezerwowano 300 tys. złotych, które mają pozwolić na zakup siódmej już stacji monitoringu jakości powietrza. Początkowo zakładano jednak, że stacja stacje na Rynku Podgórskim, ale problemy i awarie kombinatu mogą wpłynąć na zmianę tej decyzji i lokalizacji stacji.

Nowa jednostka miałaby za zadanie mierzyć jakość powietrza nie tylko w najbliższej okolicy kombinatu, bo w jego najbliższej okolicy działa wiele innych firm przemysłowych, które zdaniem urzędników, mogą mieć znaczący wpływ na jakość powietrza w Krakowie.

Stworzenie siódmej, ostatniej stacji monitoringu jakości powietrza ma pozwolić na przeprowadzenie specjalnych analiz, które wykażą, jak efektywniej walczyć z pyłem zawieszonym i tym samym, jak poprawić jakość powietrza pod Wawelem. Niebawem magistrat planuje ogłosić przetarg na wyłonienie firmy, która przygotuje szczegółową analizę w tym zakresie.

(pt)

sxc.hu/ Claudia Meyer

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca