Komendant odwołany. Kierowcy stają w jego obronie i chcą… blokować autostradę!

Znacie jakiegoś policjanta, którego lubią i szanują kierowcy? Znacie policjanta, który się nie czepia, nie próbuje za wszelką cenę wlepić wam mandatu, ale chce wam po prostu pomóc? Znacie policjanta, który jest w stałej łączności z kierowcami i dyskutuje z nimi na przykład na Facebooku? Komendant Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie, Krzysztof Lis, stworzył nową jakość w polskiej policji. Decyzją komendanta wojewódzkiego policji został jednak… odwołany ze stanowiska!

Ta wiadomości spadła na nas jak grom z jasnego nieba! Ale nie tylko my jesteśmy zdziwieni. Swój żal wyrażają także… kierowcy, którzy na co dzień podróżowali krakowskim odcinkiem autostrady i ci, którzy rozmawiali, a czasem nawet przekomarzali z komendantem Lisem na Facebooku.

Screen z Facebooka / źródło: Utrudnienia A4 Małopolska
Screen z Facebooka / źródło: Utrudnienia A4 Małopolska

– Na razie nie chcę komentować sprawy – powiedział nam komendant Lis. – W sobotę lub w niedzielę wydam specjalne oświadczenie, które zamieszczę na Facebooku, Chcę być fair wobec ludzi, z którymi miałem kontakt za pośrednictwem tego portalu – dodał w rozmowie z KRKnews.

Komendant Krzysztof Lis / fot. Facebook
Komendant Krzysztof Lis / fot. Facebook

W Internecie komendant znany jest szerzej jako re.aktor Kris Fox. To właśnie pod tym pseudonimem radził, pomagał, a czasem karcił kierowców. Robił to w nienachalny i często humorystyczny, ale dosadny sposób. 

Oto jeden z jego wpisów:

https://www.facebook.com/reaktorKrisFox/posts/1242696702453281

Po odwołaniu komendanta Lisa zawrzało. Internauci nie tylko bronią policjanta, ale – co jest chyba pierwszym tego typu przypadkiem w Polsce – chcą zorganizować protest i zablokować krakowski odcinek autostrady A4.

– To najbardziej prospołeczny i proludzki policjant, jakiego spotkałem. Widać, nie pasował do wizerunku policji, która ma za zadanie nękać kierowców i karać ich mandatami – podsumowuje jeden z kierowców.

Krzysztof Lis był szefem Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie od 1 kwietna 2013 roku.

(lm)

fot. Komisariat Autostradowy Policji w Krakowie

Czytaj także:

Nasz wywiad z komendantem Krzysztofem Lisem. Lubicie suchary? Jeśli tak, koniecznie przeczytajcie!

http://krknews.pl/lubicie-suchary-polubcie-ten-profil-bedziecie-zaskoczeni/

 

3 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie