Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie po 33 latach służby odszedł na emeryturę (ZDJĘCIA)

Zmiana na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Nadinsp. Michał Ledzion po 33 latach służby przeszedł w piątek na emeryturę.

 – Dzisiaj zdejmuję mundur, ale policjantem będę do końca życia – powiedział nadinsp. Michał Ledzion podczas oficjalnego pożegnania w  Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Jego obowiązki od soboty przejął insp. Piotr Morajko. Dotychczas pełnił funkcję pierwszego zastępcy nadinsp. Ledziona.

Zastępca komendanta głównego nadinsp. Kochańczyk podziękował generałowi Ledzionie za 33 lata służby na rzecz Rzeczpospolitej Polskiej i życzył mu na zasłużonej emeryturze realizacji prywatnych marzeń i celów, na które dotychczas nie było czasu, ponieważ służba była zawsze na pierwszym miejscu.

Odchodzącemu ze stanowiska komendantowi podziękowała także wicewojewoda Elżbieta Achinger, życząc powodzenia na nowym etapie życia. Pogratulowała też insp. Piotrowi Morajce objęcia stanowiska, zapewniając wsparcie przy dalszej współpracy.
Wiceprezydent Krakowa prof. Andrzej Kulig w swoich podziękowaniach podkreślał, że Komenda Wojewódzka Policji pod dowództwem generała Michała Ledziona prezentowała wysoki poziom profesjonalizmu w działaniu na rzecz bezpieczeństwa Krakowa. Wręczył też list prezydenta Jacka Majchrowskiego.

Nadinspektor Michał Ledzion służył w policji od 1990 r. W maju 2021 r. został powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Wcześniej sprawował funkcję Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu.

fot. Małopolska Policja

Patrycja Bliska 

 

 

 

3 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie