Komisja sejmowa zajmie się Krakowem? „Majchrowski nie jest na liście PiS”

Władze Warszawy już muszą tłumaczyć się z reprywatyzacji w stolicy. Czy podobna komisja sejmowa powinna zająć się Krakowem? – Prezydent Krakowa powinien przed Radą Miasta złożyć raport jak wyglądał zwrot mienia od 1990 roku – mówił na antenie Radia Kraków Bogusław Sonik, poseł Platformy Obywatelskiej.

Według Sonika jego partyjna koleżanka Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna stawić się przed komisją, która bada reprywatyzacje w Warszawie. Poseł uważa jednak, że podobna komisja powinna zająć się tymi sprawami także w naszym mieście.

– Jak chodzi o Kraków to nie rozumiem, że prokuratura nie wydała komunikatu dotyczącego tych spraw. To miało sięgać tylko 15 lat wstecz. Trzeba całość przeglądnąć. Prezydent Krakowa powinien przed Radą Miasta złożyć raport jak wyglądał zwrot mienia od 1990 roku, żeby pokazać mechanizmy w Krakowie, gdzie były wadliwe poczynania – mówił Sonik.

Dlaczego więc na razie nie powstała odpowiednia komisja?

– Wynika to pewnie z tego, że skupia się wszystko na Warszawie, gdzie były największe przekręty. Gazeta Wyborcza to też nagłośniła. Pewnie władze czują się bardziej do tego zobowiązane. Nie rozumiem jednak czemu Kraków jest zostawiony. Może dlatego, że nie ma Hanny Gronkiewicz-Waltz, w którą można uderzyć – podkreśla Sonik

– Jest Jacek Majchrowski – zagadnął prowadzący audycję prowadzący Jacek Bańka.

– On pewnie nie jest na liście PiS – odpowiedział Sonik.

dw, źródło: Radio Kraków

zdjęcie tytułowe / fot. boguslawsonik.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie