Z komornikiem, z notariuszem i ze ślusarzem na Oleandry

Wygląda na to, że władze Krakowa postanowiły definitywnie zakończyć sprawę jednego z największych skandali w podwawelskim grodzie, jakim jest zajmowanie Domu im. Józefa Piłsudskiego przy alei 3 Maja 7 (tzw. Oleandrów) przez nieuprawnioną do tego organizację, o której to sprawie pisałem tutaj wielokrotnie.

Oto fragment rozmowy przeprowadzonej przez redaktora Jacka Bańkę z prezydentem, profesorem Jackiem Majchrowskim, na antenie Radia Kraków:

– Środowiska kombatanckie chciały, żeby do końca lipca uporządkował pan kwestię Domu Piłsudskiego. Miasto wejdzie do tego domu? Jest na to szansa, czy czekamy na prace sądów?

– My czekamy na sąd od paru lat. Sąd wydał wyrok, że dom należy do gminy. Jest kwestia wydania tego domu. Pan Waksmundzki mówi, że nie odda. Na nasz wniosek jest postanowienie o ustanowieniu zarządu sądowego w sprawie zabezpieczenia roszczeń. Jak to się uprawomocni, to w tym miesiącu wejdziemy do tego miejsca, żeby je wyremontować. To idzie w ruinę. Są popękane kaloryfery, fatalny parkiet, nieszczelne okna. Pan Waksmundzki za to powinien odpowiedzieć.

– Będą konsekwencje z tego wyciągane?

– Sądzę, że tak.

– Jak będzie trzeba to miasto użyje swojego ślusarza?

– Tak. Wejdziemy ze ślusarzem, notariuszem, komornikiem i fachowcami, którzy wszystko spiszą.

To bardzo konkretna, publiczna deklaracja, która zapewne nie pozostaje bez związku z ultimatum, jakie postawiło kilka tygodni temu władzom miasta w tej sprawie Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie.

Oby na stulecie odzyskania niepodległości Dom im. Józefa Piłsudskiego odzyskał przedwojenny wygląd i zaczął wreszcie służyć celom, dla jakich został wybudowany w latach 20. ubiegłego wieku, czyli kultywowaniu tradycji niepodległościowej i myśli państwowej w duchu narodowych imponderabiliów.

Jerzy Bukowski

fot. mamik / fotopolska.eu

* dr Jerzy Bukowski – Rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych, publicysta, filozof i bloger.

Bukowski: Ksiądz Sowa czyli miłośnik pięknych kobiet, bankietowicz i celebryta

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie