Chaos na rondzie. ZIKiT: Wykonawca źle odczytał projekt

Tym zdjęciem zaczyna żyć już internet w całej Polsce. Na Rondzie Hipokratesa wymalowane oznakowanie doprowadziło kierowców do całkowitej głupawki.

Może z tego powodu nie doszło tam do dziesiątek stłuczek, ale straty moralne krakowskich drogowców są spore, bo z tego oznakowania śmieje się już cały internet.

A sprawa wygląda tak:

Jak jechać? 🤔🤔🤔

Posted by Iza Bela on Sunday, July 29, 2018

Widzicie lewy pas? To zapamiętajcie to sobie, bo Kraków właśnie wyznaczył nowe trendy w ruchu drogowym – zarządził skręt w prawo z najbardziej skrajnego lewego pasa!

Zapytaliśmy w ZIKiT-cie, o co właściwe w tym wszystkim chodzi. Okazuje się jednak, że Kraków nie stawia na pionierstwo, tylko posiada… ciapowatych wykonawców oznakowanie drogowego.

„Wykonawca źle wymalował oznakowanie. Spowodowane to było złym odczytanie projektu organizacji ruchu. Nasi inspektorzy poinformowali nas, iż na obecną chwilę oznakowanie zostało poprawione” – poinformował nas ZIKiT.

Internauci szydzą jednak, że mogło być znaczenie gorzej. W końcu ktoś mógł wziąć szablon do góry nogami i tym samym zarządzić jazdę pod prąd…

dn

zdjęcie tytułowe / fot. GoogleMaps

Najnowsze

Co w Krakowie