Koncert zespołu Raz Dwa Trzy na Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie [sobota]

W ostatni weekend sierpnia, w ramach XVI edycji Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie, plenerowo, w Porębie Wielkiej, zagra znany na polskiej scenie muzycznej od 30 lat zespół Raz Dwa Trzy!

Występ zespołu raz Dwa Trzy odbędzie się pod hasłem „30 lat jak jeden koncert…”. Piosenki popularnej grupy będzie można usłyszeć w sobotę, 27 sierpnia 2022 roku, w amfiteatrze w Parku Wodzickich w Porębie Wielkiej w gminie Niedźwiedź. Początek koncertu – godz. 19.

Fot. materiały prasowe

„30 lat jak jeden koncert…”
30 lat temu, na korytarzu akademika w Zielonej Górze trójka młodych ludzi zagrała pierwsze wspólne dźwięki i zaczęła się historia… Historia zespołu, który pozostał wierny sobie i swojej muzycznej drodze, konsekwentnie krocząc z boku głównego nurtu. Historia zespołu, który w tylko sobie znany sposób potrafił połączyć talent literacki Adama Nowaka z muzyczną finezją i fantazją, wytwarzając swój własny, charakterystyczny i rozpoznawalny muzyczno – literacki język. Zespołu, który w niedościgniony sposób zinterpretował piosenki Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego – z pełnym szacunkiem dla pierwowzorów. Nadto zespołu, który przez te wszystkie lata zbudował ogromną więź ze słuchaczami, grając tysiące koncertów – od małych klubów po wielkie sale koncertowe.
To właśnie koncerty stały się znakiem rozpoznawczym „Raz, Dwa, Trzy” – jego swoistym DNA. Te 30 lat minęło jak jeden koncert!

Fot. materiały prasowe MOT

Na Szlaku Architektury Drewnianej
Koncert odbędzie się w amfiteatrze w Parku Wodzickich w Porębie Wielkiej w gminie Niedźwiedź. W Porębie Wielkiej, w willi znajdującej się na Szlaku Architektury Drewnianej, zbudowanej w latach 1903–06, w stylu nawiązującym do zakopiańskiego, mieści się Muzeum Biograficzne Władysława Orkana „Orkanówka”. Zbiory muzealne pokazują życie i twórczość literacką Władysława Orkana (1875–1930). W pomieszczeniach zgromadzono także zabytki kultury materialnej górali mieszkających na północnych stokach Gorców. „Orkanówkę” można zwiedzać do końca września w ramach Otwartego Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, również w dniu koncertu.

Przed koncertem, tuż obok amfiteatru, w godzinach 12:30 – 18:30, zapraszamy do zwiedzania Ośrodka Edukacyjnego Gorczańskiego Parku Narodowego. To wspaniałe miejsce do odkrywania gorczańskiej przyrody mieści się w dawnym dworze hrabiów Wodzickich. Na zwiedzających czekają interaktywne wystawy, audio-przewodniki oraz ścieżki dźwiękowe. 

Budynek dawnej oficyny dworskiej (po modernizacji), adaptowany na Ośrodek Edukacyjny Gorczańskiego Parku Narodowego

Koncert organizowany jest przez Małopolską Organizację Turystyczną [Małopolska Organizacja Turystyczna | Facebook] przy współpracy Gminnej Biblioteki i Ośrodka Kultury w Niedźwiedziu oraz Gminy Niedźwiedź.

Fot. materiały prasowe

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/3BbuAH0xH

Najnowsze

Co w Krakowie