Konfederacja podsumowała kampanię wyborczą i kadencję Andrzeja Dudy

– Ta kadencja upłynęła pod znakiem wielu niespełnionych obietnic gospodarczych. Przypomnijmy, że w 2015 r. Andrzej Duda obiecywał m.in. obniżenie VAT-u z 23 na 22 proc., likwidację VAT-u na ubranka dziecięce, podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 tys zł dla wszystkich obywateli, likwidację NFZ-u czy emerytury bez podatku. Żadna z tych obietnic nie została spełniona – komentuje Karol Pęczek, członek zarządu partii KORWiN w Krakowie i radny dzielnicy XV. 

Według członków partii KORWiN kampania była prowadzona w niezwykle trudnych warunkach. Bartosz Bocheńczak zwraca uwagę, że Krzysztof Bosak był na antenie TVP jedynie około 50 minut. Ponadto Konfederacji nie podobała się debata, która była „przepytanką”, a nie rozmową pomiędzy kandydatami w wyborach. 

– Apogeum hipokryzji można było obejrzeć w ostatnim wydaniu Wiadomości. Przedwczoraj można było zobaczyć piękne laudacje na cześć prezydenta Dudy. Tym laudacjom nie było końca. Brawa, uśmiechy, zadowolone tłumy. Odniosłem wrażenie, że oglądam północnokoreańską telewizję. Czekałem jeszcze, aż powiedzą, że 16 maja na całym świecie są obchodzone urodziny prezydenta Dudy – kpi Bocheńczak. 

Konferencja podsumowująca kampanię prezydencką.

Posted by Bartosz Bocheńczak on Friday, June 26, 2020

Najnowsze

Co w Krakowie