Koniec afery? Jest decyzja prezydenta

Musisz przeczytać

Zapadła decyzja w sprawie realizacji kontrowersyjnego projektu „Skrzydła Krakowa”. Prezydent Jacek Majchrowski zdecydował, że w ramach budżetu obywatelskiego miasta kupi tylko jeden szybowiec. Z kieszeni mieszkańców odbędą się także szkolenia oraz 600 lotów widokowych. – W pierwszej kolejności będą skierowane do młodzieży z krakowskich szkół ponadgimnazjalnych – uzasadnia rzecznik prezydenta, Monika Chylaszek.

Oto cały komunikat krakowskiego magistratu:

Mając na uwadze decyzję mieszkańców oraz rekomendację Rady Budżetu Obywatelskiego, jak również cele projektu określone przez wnioskodawcę: m.in. popularyzację i zwiększenie dostępności sportów lotniczych jako alternatywnej i aktywnej formy spędzania wolnego czasu, Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podjął decyzję o realizacji projektu pn. Skrzydła Krakowa.

Po uzgodnieniach z wnioskodawcą zmieni się pierwotny zakres projektu. Będzie on realizowany w wymiarze 50 cykli szkoleń teoretycznych i praktycznych oraz 600 lotów widokowych w latach 2017– 2018, które w pierwszej kolejności będą skierowane do młodzieży z krakowskich szkół ponadgimnazjalnych. Zakres inwestycyjny projektu ograniczono do zakupu jednego szybowca dwumiejscowego.

Regulamin naboru na szkolenia oraz loty widokowe będzie ustalony z udziałem realizatora zadania oraz przedstawicieli szkół, w których znajdują się klasy o profilu lotniczym, jak również członków Rady Budżetu Obywatelskiego.

Pozostała kwota do wykorzystania w ramach środków ogólnomiejskich zostanie przeznaczona na trzy kolejne projekty, które zgodnie z Regulaminem BO zostały wskazane do realizacji w roku 2017. Będą to: „Przedłużenie ścieżki rowerowej wzdłuż alei Solidarności”, „Cmentarz Grębałów ul. Darwina – wykonanie nakładki asfaltowej” oraz „Fantastyczne kino plenerowe przy Krupniczej”.

(ip)

fot. RAW.hu via Foter.com / CC BY-NC-SA

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca