Koniec korków? ZIKiT ma pomysł…

Musisz przeczytać

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wysłuchał próśb i błagań kierowców i postanowił zaproponować nowe zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich – Wielicka – Powstańców Wielkopolskich. Od soboty (12 marca) trwa tam kolejny etap budowy łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki, a kierowcy stoją w kilometrowych korkach.

Urzędnicy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, wspólnie z kolejarzami PKP PLK oraz policją uznali, że wprowadzenie buspasa na ul. Kamieńskiego, wydłużenie tramwaju linii nr 13 oraz udostępnienie parkingu Park&Ride przy ul. Ćwiklińskiej powinno rozwiązać problem korków w rejonie budowy łącznicy kolejowej. Dodatkowym usprawnieniem ma być możliwość korzystania przez kierowców z buspasa, ale pod warunkiem, że autem będzie podróżowało co najmniej trzech pasażerów.

Od 15 kwietnia kierowców czeka kolejna zmiana w organizacji ruchu. Nie będą mogli bowiem korzystać z pasów prowadzący z ul. Powstańców Wielkopolskich w stronę ul. Powstańców Śląskich. ZIKiT opublikuje zupełnie nowe mapy określające objazdy i nową organizację ruchu w tym rejonie.

Jednocześnie urzędnicy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, na swojej stronie internetowej odpowiedzieli na ostatnie apele mieszkańców i dziennikarzy, którzy domagali się wyznaczenia na ul. Powstańców Śląskich kontrapasa umożliwiającego sprawniejsze podróżowanie w kierunku Nowej Huty. – Rozwiązanie dobre gdyby było wprowadzane na dłuższy czas – tak by kierowcy mogli przywyknąć do tak nietypowego prowadzenia ruchu. Niestety w tym konkretnym przypadku byłoby możliwe do wprowadzenia tylko na 2-3 tygodnie. W pierwszej połowie kwietnia kolejny etap prac spowoduje wyłączenie z ruchu dwóch pasów al. Powstańców Wielkopolskich. Tym samym nie będzie już przestrzeni dla prowadzenia takiego kontrapasa – czytamy na stronie internetowej ZIKiT.

Urzędnicy przyznają jednak, że „jak pokazuje monitoring sytuacji drogowej w mieście sytuacja stopniowo się normuje”. Tyle, że kierowcy, którzy dziś ponownie utknęli w kilometrowych korkach tworzących się na ul. Zakopiańskiej, Wadowickiej, Kamieńskiego, Wielickiej, Powstańców Śląskich i Powstańców Wielkopolskich, mają na ten temat zgoła odmienne zdanie.

(pt)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca