Koniec koszmaru na trasie Kraków-Niepołomice. ZDMK wyremontuje ul. Brzeską

Fot. ZDMK

To dobra wiadomość dla podróżujących na trasie z Krakowa do Niepołomic. Już w wakacje rozpocznie się remont ul. Brzeskiej i mostu na Wiśle łączącego oba miasta.

Stan nawierzchni ul. Brzeskiej pozostawia wiele do życzenia. Łatane naprędce dziury, koleiny i nierówne pobocza, to codzienne problemy, z jakimi muszą się mierzyć mieszkańcy pogranicza. – To jedna z najczęściej zgłaszanych propozycji remontów, jakie do nas trafiają – przekonują urzędnicy Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Jest szansa, że koszmar kierowców i pieszych skończy się już niedługo. W połowie kwietnia ZDMK chce ogłosić przetarg na remont nieprzynoszącego miastu chluby, czterokilometrowego odcinka.

– Prace będą prowadzone na odcinku od ul. Igołomskiej do granic miasta, a także na samym moście. Roboty zaplanowane są na okres wakacyjny tak, by zminimalizować utrudnienia – mówi Magdalena Wasiak z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Na początek drogowcy zajmą się zrywaniem zdewastowanej nawierzchni ulicy i mostu. Następnie poprawione zostanie odwodnienie, pobocza i zatoki przystankowe, zaś na moście także chodniki.

Planowane przez ZDMK prace nie będą wymagały całkowitego zamknięcia trasy. Ruch w tym miejscu będzie bowiem prowadzony wahadłowo.

Remont pochłonie 11 mln. zł, z czego ok. połowa to środki pochodzące z Unii Europejskiej.

Zobacz także